שתף קטע נבחר

יד: פוצץ מו"מ האיגוד והשופטים, הדרבי נדחה

מרתון שיחות הסתיים בלא כלום, בעקבות ויכוח על שכר סופרים או שכר כדין של השופטים השובתים. התוצאה: המחזור התשיעי נדחה, כולל הדרבי בין הפועל למכבי ראשון לציון. יו"ר האיגוד: "הצענו תשלום כפול, אבל הם סירבו"

אפשר לסגור את הענף? איגוד הכדוריד הישראלי ונציגי שופטי הכדוריד לא הגיעו הערב (ה') להסכמה בנוגע לסיום שביתת השופטים, ולפיכך הוחלט לדחות את המחזור התשיעי, שאמור היה להיערך מחר וכלל בתוכו את הדרבי המפורסם של ראשון לציון.  

 

השתלשלות האירועים:

 

שני הצדדים נפגשו אמש בניסיון ללבן את העניינים ולהגיע להסכם חדש, וקולות של אופטימיות נשמעו מכיוונים שונים. עם זאת, הערב סיימו הצדדים מרתון פגישות ללא תוצאות, שהחל עוד ב-11 בבוקר והסתיים לקראת שש וחצי.  

 

השופטים שובתים, ענף הכדוריד ניזוק (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
השופטים שובתים, ענף הכדוריד ניזוק(צילום: טל שחר)

 

המגשר בין שני הצדדים היה נציג משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, עו"ד שלמה יצחקי, שמשרדו התערב בנעשה בנוגע לשופטים הזרים שהובאו לשפוט במקום השובתים.

לאלה, כזכור, לא הייתה ויזה מתאימה, ולכן משחקי ההשלמה באמצע השבוע נדחו אף הם.

 

יו"ר איגוד הכדוריד דורון שמחי, הפנה אצבע מאשימה כלפי השופטים השובתים ואמר בתום הישיבה: "נענינו לבקשתו של עו"ד יצחקי לקיים הליך שבמסגרתו הוא שימש כבורר וניסה לגשר בין הצדדים. הגענו באמצעותו להבנות ולסיכומים, וגם להחלטה כי השופטים חוזרים מחר לשפוט. ההסכם הוגש לחתימה, ואז דודי לוין (אחד השופטים הבכירים בארץ, ל.ש) ביקש לשנות מספר סעיפים שכבר הוסכמו בפגישה המתווה שנערכה אמש.

 

יו"ר איגוד הכדוריד דורון שמחי. "השופטים פוצצו את המהלך" (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
יו"ר איגוד הכדוריד דורון שמחי. "השופטים פוצצו את המהלך"(צילום: יועד כהן)

 

"הם החליטו שהם לא חותמים. הכל היה סגור ונצור, ואז הם יצאו החוצה ובחרו לפוצץ את המהלך. עשינו את הכל, עם נכונות ורצון לסיים את הפרשה ולהחזיר את הכדוריד למסלולו התקין. אפילו הצענו להם שהמחזור מחר יתקיים והם ישפטו, ואם לא ייחתם ההסכם שהגענו אליו במהלך הבוררות, הם יקבלו תמורה עבור שיפוט של שני משחקים ולא אחד, וגם לזה הם סירבו".

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

מ"מ יו"ר איגוד הכדוריד, יוסי גבע, שקיים עם השופטים עד לשעת לילה מאוחרת אמש את הפגישה שבה הושג המתווה, שהיה אמור להביא לסיום הפרשה, הוסיף: "אני מאוכזב מאוד אחרי שעות לא מעטות שישבנו לתוך הלילה, ושש שעות נוספות של פגישות היום. הגענו לסיכומים שהיו אמורים להעלות לאישור הנהלת האיגוד ביום ראשון ולהיחתם על ידי עורכי הדין.

 

שחקני מכבי ראשל"צ. ייאלצו לחכות עם הדרבי (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
שחקני מכבי ראשל"צ. ייאלצו לחכות עם הדרבי(צילום: יועד כהן)

 

"הוסכם שהשופטים יפסיקו לאלתר את השביתה, ואם בכל זאת ההסכם לא יוחל ביום ראשון שכרם עבור המחזור בסוף השבוע יהיה כפול. באנו בידיים הכי נקיות ועם רצון אמיתי, ואז נשלפו מצדם סעיפים חדשים ופה התפוצצה הפגישה, שלצערי מחזירה את הסיפור כמה צעדים לאחור".

 

יועץ התקשורת של חטיבת הספורט בהסתדרות, ירון מיכאלי, מסר בתגובה: "כל המחלוקות שהיו בין האיגוד לשופטים נפטרו במו"מ הארוך הזה, מלבד דבר עקרוני אחד - שכר סופרים. האיגוד רצה שהתשלום לשופטים יהיה על פי שכר סופרים, ואילו השופטים רוצים שהתשלום יהיה כדין. השופטים והאיגוד ויתרו על הרבה דברים למען הכדוריד, אבל על העניין העקרוני הזה הם לא יכלו לוותר ולכן העסק פוצץ".

 

מאיגוד הכדוריד נמסר כי המתווה הראשוני שעליו הסכימו השופטים אמש לא כלל יחסי עובד מעביד והסכם קיבוצי, ולכן לא ברור מדוע השופטים פיצצו את המו"מ בגלל שכר סופרים. כך או כך, באיגוד יכנסו ישיבה ביום ראשון הקרוב, על מנת לקדם את מאגר השופטים החלופי. מקור באיגוד מסר כי ישנם שופטים ישראלים שפנו ביומיים האחרונים לאיגוד במטרה לחזור לשפוט, והתקווה היא שהם יעשו זאת במסגרת הסכם פרטני חדש. בינתיים, הדרבי של ראשון לציון לא יתקיים, מחזור שלם הולך לפח, והענף רק ניזוק ונפגע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחקני הפועל ראשון לציון
צילום: טל שחר
מומלצים