שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסטי"לים: "איפה פעלנו? נשאיר את זה לדמיון"
  אחרי פרס הרמטכ"ל: צפו בלוחמי שייטת 3 מדברים על המשימות שמזמנת להם המציאות הביטחונית העכשווית במזרח התיכון. מפקד ספינה: "השנה האחרונה הייתה אינטנסיבית וכנראה שהמצב בשנים הבאות יהיה דומה. פעלנו ביעדים שלא הכרנו"

  שולטים בים: הקרב בין שתי שייטות של חיל הים, שהתמודדו זו מול זו על פרס הרמטכ"ל ליחידות המצטיינות, הוכרע. בסופו זכתה שייטת 13 במקום הראשון בהפרש זעיר משייטת 3 (ספינות הטילים). "אין זירה שלא ביקרנו בה, בין אם כמובילי המבצע ובין אם כמעטפת לשייטת 13. לאן הגענו? אני משאיר את זה לדמיונכם הפורה", סיפר ל-ynet סגן מפקד שייטת 3, סא"ל א'.

   

  זוכי פרס הרמטכ"ל מדברים. הסטי"ל בפעולה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "ספינות הטילים הגיעו השנה למיצוי מקסימלי של היכולות והעוצמות שלהן. הן פעלו בהיקפים וביעדים שלא הכרנו בעבר", הוסיף.  

   

  בסטי"ל. מבצעים שאורכים שבועות (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  בסטי"ל. מבצעים שאורכים שבועות(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  מלבד המבצעים לסיכול משטי המחאה לקחו לוחמי הסטי"לים חלק במבצעים שהתקיימו במרחק אלפי קילומטרים מחופי ישראל. חלקם נמשכו שבועות וחלקם התמקדו באיסוף מודיעין באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. אחת המשימות החדשות של היחידה הייתה אבטחת "המים הכלכליים של ישראל", בהם נמצאת אסדת קידוח הגז.

   

  על הסטי"ל באזור חיפה. "אין זירה שלא ביקרנו בה" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  על הסטי"ל באזור חיפה. "אין זירה שלא ביקרנו בה"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  עוד כתבות בערוץ החדשות של ynet:

   

  "השנה האחרונה הייתה אינטנסיבית במיוחד", מוסיף מפקד הספינה אח"י קשת, רס"ן א'. "מדינת ישראל נדרשה למשימות רבות בזירות שונות,

  וכנראה שהמצב בשנים הקרובות יהיה דומה. הלוחמים נדרשים להיות ערוכים לשימוש בירי נגד מטוסים, לפתיחה באש מקלעים נגד מטרות אויב ומתן מענה מבצעי גם במסגרת הלוחמה האלקטרונית".

   

  במבצעים מורכבים כגון סיכול הברחות אמל"ח על אוניות משא אזרחיות, שתי הפינאלסטיות של התחרות משלבות ידיים בלב ים: לוחמי שייטת 13 מפליגים עם ספינות הטילים וזוכים לחיפוי מצד חבריהם.

   

  המדריך הראשי בשייטת 13, רס"ן ר', מסכם: "אנחנו לא במלחמה אבל אנחנו כן מנהלים מערכה מורכבת מתחת לסף הרעש, ודווקא בתקופה הזו נדרשת פעילות מבצעית רבה. לצד מבצעים שעשינו בעבר, עשינו השנה דברים שלא הורגלנו אליהם כמו סיכול משטי המחאה, לצד פעילויות חשאיות, ועבודה במקומות רחוקים עם דרישות אחרות, שאי אפשר לפרסם אותן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוחמי הסטי"ל צופים קדימה. "עבודה במקומות רחוקים"
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  "השנה עשינו דברים שלא הורגלנו אליהם"
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים