שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסמר נוסף בארון המתים: סאאב פושטת רגל

  הנהלת המותג השוודי שניסה בשנים האחרונות להשאר בחיים, הרימה כנראה ידיים. הגישה לבית משפט שוודי בקשה לפשיטת רגל, תוך האשמת GM במצב שנוצר. סיכויי ההשרדות נמוכים מאי פעם

  היו זמנים. מותג המכוניות השוודי סאאב נהנה במשך עשרות שנים מתדמית חדשנות, מקוריות ובטיחות, ורכש לעצמו כמות בלתי מבוטלת של מכורים בכל רחבי העולם. אך היום (ב'), כשלוש שנים לאחר שהבעלים הקודמים - קונצרן הרכב האמריקני GM - הודיעו כי כשלו במכירת המותג, הגישה חברת סוודיש אוטומוביל, הבעלים הנוכחי, בקשת פשיטת רגל מבית משפט שוודי. הצעד הנוכחי והצפוי, נועד בעיקר להגן על החברה מפני נושיה.סאאב חייבת זה שנים מספר סכומי כסף גדולים לספקים שונים, אשר ספק אם יקבלו כעת את המגיע להם.

   

  עוד על סאאב בערוץ הרכב של ynet:

   

  בהודעה רשמית שמסרה החברה, נמסר כי הוחלט להגיש את בקשת פשיטת רגל לאחר שקונצרן GM סרב ביום שבת (17.12) למספר הצעות שמטרתן הצלת המותג. משמעות עמדת GM היא כי הקבוצה הסינית שהחלה לממן את תכנית הרה-ארגון של סאאב, ואשר אמורה הייתה להעלות את המותג לפסים חדשים ורווחיים, החליטה למשוך ידה מהעסקה, כך בהודעה הרשמית. בית המשפט צפוי לאשר את בקשת פשיטת הרגל, ולמנות באופן מיידי כונס נכסים לחברה - כך לדברי סאאב.

   

  כדאי להזכיר כי סאאב נאבקה באופן נואש למצוא מקורות מימון לתשלום חובותיה לספקי משנה ועובדים. במהלך מרבית חודשי 2010 לא נרשמה כלל פעילות בפס הייצור של היצרנית בטולהאטן, שוודיה. לפני כשלושה חודשים ביקשה החברה מבית המשפט להכריז עליה כמוגנת מפני פשיטת רגל, וכדי להצדיק זאת הציגה תכניות למהלכי ייעול מתקדמים, בעקבותיהם אמור היה להתחדש ייצור המכוניות. אלא שבית המשפט התנגד לכך כבר אז.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים