שתף קטע נבחר

נשיא ד' סודן בארץ: יתבקש לסייע עם המסתננים

סלבה קיר הגיע לביקור בזק, שבמהלכו ייפגש עם פרס, נתניהו, ליברמן וברק. הוא יתבקש לסייע בקליטת המסתננים

הביקור שיפתור את תופעת המסתננים? נשיא דרום סודן, סלבה קיר, הגיע הלילה (יום ב') לביקור בזק שיימשך כ-24 שעות, שבמהלכו ייפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן ושר הביטחון אהוד ברק.

 

לאורך הביקור ילווה את קיר יו"ר השדולה לטיפול במסתננים בכנסת, ח"כ דני דנון (ליכוד), שביקר בדרום סודן. על אף שהגורמים הרשמיים טוענים כי הזמנתו של קיר לביקור לא בוצעה על רקע תופעת המסתננים הסודנים ההולכים ומתרבים, אישרו גורמים שונים כי הנשיא יעודכן בכך שמדובר בבעיה לאומית בישראל ואף יתבקש לשתף פעולה בכל הנוגע לקליטתם בחזרה.

 

נשיא דרום סודן, לצד סגן שר החוץ דני אילון וח"כ דנון ()
נשיא דרום סודן, לצד סגן שר החוץ דני אילון וח"כ דנון

 

"מדובר בביקור ראשון והיסטורי של נשיא דרום סודן מאז הפכה למדינה", אמר ח"כ דנון, "הייתי שם בחודש אוגוסט בביקור ראשון של גורם ישראלי ולאחר שהנשיא פגש את ראש הממשלה במהלך ביקורו האחרון באו"ם בחודש ספטמבר. גם בביקורי התרשמתי שהם מאוד מעוניינים בסיוע מצד ישראל בכל הנוגע לפיתוח באופן כללי, וגם בנושאים כמו צבא, רווחה ועוד. עוד כשהייתי שם העליתי בפניו את בעיית המסתננים והוא מודע אליה".

 

לאחרונה פרסם משרד החוץ תוכנית שבכוונתו לקדם ואמורה לסייע בהכשרה

מקצועית ושיקום של המסתננים על מנת שיוכלו לחזור אל מולדתם. כעת, במהלך הביקור, צפויים הגורמים בישראל לבקש מהאורח לדאוג לתוכנית זהה שתעודד את המסתננים לשוב אל ארצם.

 

"אני מתכוון לספר לנשיא קיר שמדובר בבעיה לאומית שדורשת באחרונה טיפול מקיף. גם ראש הממשלה צפוי להעלות בפניו את הנושא", אמר ח"כ דנון. לדבריו, בכוונתו לבקש מהאורח "שבדומה למשרד העלייה והקליטה הקיים בישראל, יקום גוף זהה בדרום סודן שיקל על המסתננים שרוצים לשוב לארצם ואף יעודד אותם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלבה קיר. "מודע לבעיית המסתננים"
צילום: AFP
מומלצים