שתף קטע נבחר

ארה"ב: 21 שנות מאסר לנער שרצח הומו מכיתתו

בשנת 2008 ירה ברנדון מקינרני למוות בלארי קינג בכיתת המחשבים של בית הספר, משום שלטענתו קינג ניסה להתחיל איתו ונהג ללבוש בגדי נשים. בחודש הבא הוא יחל לרצות עונשו

בית משפט בקליפורניה דן הלילה (יום ג') ל-21 שנות מאסר נער שרצח בירייה נער אחר, בן כיתתו, הומוסקסואל, לפני כארבע שנים. ברנדון מקינרני ירה למוות בלארי קינג, בן 15 במותו, בכיתת המחשבים של בית הספר משום שלטענתו קינג ניסה להתחיל איתו ונהג ללבוש בגדי נשים.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

התובעים במשפט טענו כי מדובר בפשע שנאה על רקע הומופובי. למרות גילו הצעיר, נשפט מקינרני כבגיר ובמסגרת עסקת הטיעון קיבל את העונש המקסימלי על הסעיפים שבהם הואשם. במהלך המשפט הועלתה הטענה נגד מקינרני שקינג לא התחיל איתו, אלא התעמת איתו על הבריונות ההומופובית שלו.

 

"זה בסדר להיות הומו": הרצח שהכעיס את הקומיקאית אלן דג'נרס. צפו

 

מקינרני, בן 17, לא דיבר במהלך הדיון בבית המשפט, אך פרקליטו אמר כי מרשו מצטער על רצח לארי קינג. "הוא חש חרטה עמוקה וציין שוב ושוב כי אם היה יכול להחזיר את הגלגל לאחור, הוא היה עושה זאת תוך שנייה", אמר עורך דינו של מקינרני, סקוט וויפרט.

 

מקינרני אמור להתייצב למאסרו בחודש הבא, לאחר הגיעו לגיל 18. הוא הודה ברצח מדרגה שנייה, הריגה ושימוש בלתי חוקי בנשק. לאחר המשפט אמרו כמה מהמושבעים כי הם לא חושבים שהיה צריך לשפוט את מקינרני כאדם מבוגר.

 

קו פרשת המים של הארגונים לזכויות הומואים

מקינרני היה בן 14 כשהוא ירה למוות בקינג לעיני בני כיתתם ההמומים בפברואר 2008. הרצח של קינג היה קו פרשת המים של הארגונים לזכויות הומואים ולסביות, שדחף אותם לטעון כי מדובר בהוכחה נוספת לכך שילדים משלמים מחיר נורא מרגע שהם יוצאים מהארון.

 

הקומיקאית האמריקנית הלסבית אלן דג'נרס התייחסה בהרחבה למקרה הרצח של קינג ואמרה כי אסור להתייחס להומואים כאל אזרחים ממדרגה שנייה.

 

אביו של הנרצח, גרג קינג, הקריא מכתב בן ארבעה עמודים שגער בחבר המושבעים, אותם הוא כינה "חדלי אישים", ובתקשורת שלא התמקדה מספיק באוזלת ידם של ראשי בית הספר בטיפול במצבו של בנו. הוא אמר שהירי הותיר צלקת אצל התלמידים שהעידו וקרא לו "ה-11 בספטמבר שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן 15 במותו. הנרצח קינג
"מצטער על מעשיי". הרוצח מקינרני
מומלצים