שתף קטע נבחר

המבקר: עיכוב בדו"ח הכרמל, החמרה במסקנות

מיכה לינדנשטראוס "לא זוכר דו"ח מפורט כמו זה". הטיוטה הראשונה כוללת 1,000 עמודים, ולדבריו העיכוב נובע מהחמרה במסקנות. ל-ynet נודע שהכוונה היא לדרג המדיני. בסביבת המבקר לא אהבו את דברי ההלל לנתניהו בטקס. "הוא אחראי כמי שעמד בראש המערכת", אמרו גורמים משפטיים

כבר חודשים ארוכים ש-44 משפחות, ואיתן כל המערכת הפוליטית, ממתינות בדריכות לממצאיו של מבקר המדינה על אסון הכרמל. היום (ג') התייחס המבקר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, לעיכוב בפרסום הדו"ח והסביר שהוא נובע מהחמרה בממצאים לגבי מספר מבוקרים. ל-ynet נודע שהוא מתכוון לבכירים ביותר שביניהם, אנשי הממשלה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בעת הגשת דו"ח על הרשויות המקומיות - שיתפרסם היום ב-16:00 - לינדנשטראוס אמר ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין כי "לגבי חלק מהמבוקרים תהיינה התייחסויות חמורות יותר מהטיוטות הקודמות שנשלחו ולכן פרסום הדו"ח לוקח זמן". בימים הקרובים יישלחו הטיוטות הכמעט-סופיות למבוקרים, על מנת שיגיבו ויביעו שוב את טענותיהם. הכוונה היא להוציא את הדו"ח במהלך ינואר.

 

לינדנשטראוס ציין עוד ש"זה אחד הדו"חות הגדולים והמפורטים ביותר, הטיוטה הראשונה כללה 1,000 עמודים.

 אני לא זוכר דו"ח כל כך מפורט כמו זה. יהיו בו ממצאים מעניינים מאוד, שלא אוכל לפרטם בעיצומו של תהליך הבדיקה".

 

בפגישה, הביע ריבלין את הערכת הציבור לעבודתו של לינדנשטראוס, וברקע הביקורת מקרב המשפחות על דברי השבח שקרא הקריין לראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך טקס הזיכרון לקורבנות האסון אתמול, הוסיף כי "רק המבקר יכול לשפוך אור על נסיבות האירוע בכרמל".

 

נתניהו בטקס הזיכרון. "רק המבקר ישפוך אור" (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
נתניהו בטקס הזיכרון. "רק המבקר ישפוך אור"(צילום: גיל נחושתן)
 

 

יו"ר הכנסת הזכיר שהשתתף אתמול בטקס האזכרה לחללי האסון, "הוויכוחים היו קשים ונוקבים באשר לסוגיית האחריות לאסון, אבל כל הצדדים לוויכוח, המשפחות והממשלה, הסכימו שיש לחכות לממצאי המבקר, שישפוך אור על

העובדות והנסיבות של האירוע. העובדה הברורה היא שהציבור כולו רואה במוסד ביקורת המדינה גוף חוקר ועצמאי".

 

בסביבת לינדנשטראוס לא אהבו את דברי השבח לנתניהו בטקס, וגם גורמים משפטיים בכירים המעורים בדו"ח המבקר מתחו ביקורת בנושא. "נתניהו מתפאר ומתהלל ושוכח כי המבקר צפוי להטיל גם עליו אחריות לאסון", הם אמרו ל-ynet. "אין מקום לדברי ההלל. בדומה לשרים ישי, שטייניץ ואהרונוביץ', גם לראש הממשלה יש אחריות כוללת לאסון, אולי לא באותה רמה של השר אלי ישי, אולם הוא לא יכול להתפאר בכך שידע ויזם כאשר בדו"ח צפויה להימתח עליו ביקורת כמי שעומד בראש המערכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס וריבלין, היום
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
מומלצים