שתף קטע נבחר

צפו: רשם דו"ח חניה לשוטרים בבני ברק - ונעצר

ניידות משטרה חונות באדום-לבן הן כבר לא מחזה נדיר בישראל. אתמול הייתה זו ניידת סמויה של בלשים שחנתה שלא כחוק בבני-ברק, ופקח ערני רשם להם דו"ח. זה נגמר בעיכוב לחקירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, ולפי עדויות - גם באלימות

אז מי יותר חזק - פקח העירייה שאמון על שמירת הסדרי החניה והתעבורה או בלשים במסווה, שנשלחו למשימה משטרתית? השאלה הזו הועמדה אתמול (יום ג') למבחן בבני-ברק, כשפקח של העירייה ביקש לרשום דו"ח למכונית שחנתה שלא כחוק בשטח המסומן בצבעים אדום ולבן.

 

כשהפקח עמד להניח את הדו"ח על המכונית, הגיעו בעליה, הציגו את עצמם כבלשים סמויים - וגם שלפו תעודות. הפקח התעקש להשאיר את הדו"ח בתוקף, והסביר שהחוק מחייב את כולם, כולל את השוטרים. או אז - הוא עוכב לחקירה.

 

דובר עיירית בני-ברק, אברהם טננבאום, אישר ל-ynet את דבר המעצר: "זה היה רכב משטרתי במסווה, שחנה

באדום-לבן. הפקח ניגש אליו ורשם דו"ח, והשוטרים שלפו תעודות שוטר. כשהוא התעקש ואמר להם שעם כל הכבוד הוא לא יכול לבטל את הדו"ח, התפתח ביניהם ויכוח סוער. שוטרים כחולי מדים הוזעקו למקום, והוא עוכב לחקירה".

 

במשטרה אמרו כי הפקח נעצר ונחקר בחשד לביצוע עבירות של העלבת שוטר והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. עוד מסרו: "שני רכזים ירדו לפעילות ואחד נוסף נותר ברכב. כאשר הפקח ניגש לרכב במטרה לרשום דו"ח, השוטר ברכב הציג עצמו כשוטר בפעילות מבצעית. הפקח אמר לו שהתעודה מזוייפת ושהוא עבריין".

 

לטענת המשטרה, "השוטר קרא בקשר לשני השוטרים האחרים, שהציגו גם הם תעודות אבל הפקח לא האמין להם, העליב וקילל אותם. רק בשלב מאוחר יותר ניתן הדו"ח למרות שהיה נהג ברכב. השוטרים קראו לניידת נוספת ודרשו מהפקח תעודה, אך הוא סירב להציגה, ואמר שהפרטים שלו רשומים על הדו"ח".

 

במשטרה טוענים עוד כי לאחר שנלקח למעצר, התנצל הפקח על מעשיו. בעקבות האירוע הופסקה הפעילות המשטרתית במקום.

 

עדת ראייה סיפרה ל-ynet כי העימות התרחש בסביבות השעה 12:00 בצהריים. לדבריה השוטרים ניסו להכניס את הפקח כמה וכמה פעמים לניידת בטענה שהוא עצור. "התקהלו שם אזרחים רבים. הייתה שם אפילו מישהי עם עגלת

תינוק שעזבה את הכול ויצאה להגנתו של הפקח. היא ממש צעקה שלא ייאמן שזו משטרת ישראל, ובצדק". אותה

עדת ראייה אמרה כי היא מקווה שהשוטרים יטופלו בהתאם.

 

עד ראייה אחר סיפר כי כשראה את המהומה חשב בתחילה שמדובר בתאונת דרכים. לדבריו, כשהתקרב ראה שני אנשים שנוהגים באלימות כלפי הפקח. "הם היו גדולים מאוד, אז רק ביקשתי מהם להפסיק ורציתי להתקשר למשטרה, עד שאמרו שגם שהם בלשים. הם התנהגו כמו אחרוני העבריינים, בברוטאליות". הוא עצמו צילם חלקים מהאירוע, ואמר כי אחד השוטרים לקח את הטלפון הסלולרי מאישה שצילמה את האירוע מקרוב עוד קודם לכן, והחזיר לה אותו רק אחרי שצעקה עליו.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום


פורסם לראשונה 20/12/2011 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך סרטון העימות בבני-ברק
מומלצים