שתף קטע נבחר

מתחם הבורסה על שם צבי בר? שופט דחה הטקס

מחר היה אמור להתקיים הטקס לקריאת מתחם הבורסה ברמת-גן - "קריית צבי בר - הבורסה, מרכז העסקים הבין לאומי", אך שופט הוציא צו ביניים וגם הטקס לציון 90 שנה לעיר נדחה

מתחם הבורסה ברמת גן - על שם צבי בר ? לא כל כך מהר: בית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציא היום (ד') צו ביניים, האוסר לקיים מחר טקס לקריאת מתחם הבורסה - "קריית צבי בר - הבורסה, מרכז העסקים הבין לאומי". השופט קובי ורדי קבע כי יש לדחות את הטקס, לפחות עד להחלטה בעתירה עצמה. 

 

בחודש שעבר אישרה מועצת העיר רמת-גן ברוב גדול את ההחלטה, אבל המתנגדים טוענים כי המסר שההחלטה מעבירה בעייתי, לנוכח העבירות המיוחסות לצבי בר. בר עצמו עזב את מליאת מועצת העיר, עוד לפני ההצבעה בעניינו, ולא השתתף בה. לדברי אחד מחברי המועצה, הוא עזב מסיבות אישיות.

 

אזור הבורסה. עיכובים משפטיים (צילום: lowshot.com) (צילום: lowshot.com)
אזור הבורסה. עיכובים משפטיים(צילום: lowshot.com)

 

עוד באתר ynet:

 

על פי העתירה, ההחלטה לקרוא למתחם הבורסה בעיתוי הנוכחי על שמו של בר היא בעייתיות ומדובר במחטף לכאורה, כיוון שבר חשוד בעבירות חמורות של שוחד, הפרת אמונים והלבנת הון.

 

העירייה ובר טענו מנגד בין היתר כי חזקת החפות עומדת לראש העיר ואין מקום למנוע ביצוע החלטה לגיטימית שנתקבלה כדין על ידי העירייה, שמטרתה להוקיר את פעולותיו של בר.

 

גם החגיגות נדחו

באופוזיציה העירונית בירכו על החלטת בית המשפט: יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה ד"ר אבי ליליאן, אמר: "זה נצחון גדול לרמת גן הירוקה, לערכים ולמוסר ולשקיפות בהתנהלות העירונית". ישראל זינגר, גם הוא חבר אופוזיציה, הוסיף:" אני קורא לעירייה לא לבטל את פתיחת אירועי ה-90 של רמת גן. האירוע שייך לכל התושבים למרות ההחלטה שהחלק של בר יידחה".

 

ח״כ כרמל שאמה הכהן, שהיה בעבר חבר מועצת העיר, אמר: "החלטת בית המשפט היא ברכה לשלטון החוק והמנהל התקין וכתב אישום לכל אחד מחברי מועצת העיר שהצביעו כבובות עבור ההצעה המבישה. החלטת השופט תומכת ברעיון שבבסיס הצעת החוק שלי, שאין להנציח ולהעניק כבוד למי שקלון מרחף מעל ראשו או טבוע במצחו".

 

עו"ד אבינועם מגן, שייצג את תנועת אומ"ץ - שהגישה את העתירה - אמר:" אין סיבה שאדם החשוד בעבירות כל כך חמורות יזכה

 בכבוד השמור ליחידי סגולה, ומעבר לכך לא ראוי שאנשי ציבור מכהנים עוד בחייהם יקראו על שמם אזורים רחובות ומוסדות בעיר בראשם הם עומדים".

 

מנגד עו"ד אילן בומבך, שייצג את בר והעירייה, אמר: "בית המשפט לא הכריע בסיכויי העתירה. החלטתו נשענת על נימוק טכני, שיהיה יותר קשה להחזיר את המצב לקדמותו במצב שהטקס יתקיים מאשר במצב שבו דוחים את הטקס. אנו מאמינים שבעתיד העתירה תדחה והטקס יתקיים כמתוכנן". העירייה החליטה לדחות גם את טקס לציון פתיחת חגיגות 90 שנה לרמת גן שהיה אמור להיות מחר. בעירייה מבהירים שבהמשך האירועים ל-90 שנה יתקיימו כרגיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי בר
צילום: ירון ברנר
ח"כ שאמה הכהן. מברך על ההחלטה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים