שתף קטע נבחר

נהג שדרס למוות בני זוג וברח - הואשם בהפקרה

בחודש יולי דרס למוות רוני לוי את בני הזוג שני וזיו קריאף ליד מחלף יבנה. לאחר התאונה הוא נמלט מהמקום. בכתב האישום נטען כי נסע במהירות המותרת, אך לא הספיק לבלום בזמן ופגע בבני הזוג

לא גרימת מוות ברשלנות, אלא הפקרה: לפני חמישה חודשים הזדעזעה המדינה כשנהג משאית דרס למוות את בני הזוג שני וחי זיו קריאף ליד מחלף יבנה, עצר את כלי הרכב ולאחר כמה שניות נמלט מהמקום. כעבור יממה הוא הסגיר את עצמו למשטרה ושיחזר את התאונה. אתמול (ד') הוגש נגדו כתב אישום על עבירת הפקרה בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה.

 

נהג המשאית רוני לוי (31) פגע עם משאיתו בבני הזוג שהחליפו גלגל בשולי הכביש. בתחילה אמרו במשטרה כי הוא חשוד בגרימת מוות ברשלנות. בשיחזור טען הנהג כי הבחין ברגע האחרון בחי-זיו על הכביש. הוא ציין כי המשיך בנסיעה עוד כ-200 מטרים לפני שעצר. "ראיתי שפגעתי, נבהלתי, חזרתי למשאית וברחתי", אמר והוסיף שלא ידע שפגע באדם נוסף.

 

זירת התאונה במחלף יבנה (צילום: בערלה יעקובוביץ) (צילום: בערלה יעקובוביץ)
זירת התאונה במחלף יבנה(צילום: בערלה יעקובוביץ)

 

בכתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד דן כהן מפרקליטות מחוז מרכז, עולה כי לוי נהג במשאית בכביש 4 לכיוון צפון במהירות של כ-80 קמ"ש. אותה עת נסעו בני הזוג שני וחי זיו קריאף ברכבם ועצרו בשולי הכביש על מנת לתקן תקר בצמיג גלגל אחורי. שני, שהיתה בהריון, עמדה בסמוך לחי שרכן ליד הגלגל.

 

הנהג רוני לוי, מתואר בכתב האישום, הגיע למיקום בו שהו השניים, הבחין בהם - אך "לא היה בידו לבלום בזמן והוא פגע בשניהם עם המשאית. כתוצאה מן הפגיעה נזרקה שני קדימה וימינה לשוליים וחי זיו נדחק על המאזדה ונהדף לנתיב הימני, שם נדרס בשנית בידי משאית נוספת".

 

בני משפחות ההרוגים בבית המשפט (בן קלמר) (בן קלמר)
בני משפחות ההרוגים בבית המשפט(בן קלמר)

 

כתוצאה מהפגיעה התנפצה שמשת המשאית ולמשאית נגרמו שברים מעיכות ושפשופים. לוי, שהבחין בפגיעה, עצר לאחר כ-100 מטרים את רכבו ואף שלא ידע מה מצבם של שני וחי המשיך כעבור זמן קצר ביותר בנסיעה.

 

בכתב האישום נכתב כי "במעשה המתואר לעיל, נהג הנאשם רכב המעורב בתאונה, ידע כי בתאונה נפגע אדם ולא הגיש לו עזרה שהיה ביכולתו להגיש בנסיבות המקרה". העבירה בה הואשם לוי היא: הפקרה אחרי פגיעה.

פורסם לראשונה 21/12/2011 23:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שני וחי-זיו קריאף ז"ל
צילום: צפריר אביוב
הנהג רוני לוי
צילום: בן קלמר
לוי משחזר את התאונה
צילום: עופר עמרם
המשאית של לוי
צילום: אבי מועלם
מומלצים