שתף קטע נבחר

7 שנים אחרי הצונאמי, הילדה ה"מתה" חזרה

וואטי בת השמונה איבדה את אחיזתה בזרועה של אמה, ונסחפה בנחשול שהכה בחופי אינדונזיה ב-2004. במשך שנים סברו בני משפחתה שמתה, עד שהשבוע צצה לפתע וחיפשה את סבא

נס באינדונזיה. וואטי הייתה רק בת שמונה כשהצונאמי האדיר הכה בכפרה באינדונזיה ב-2004, והיא נסחפה בזרם, מול עיני אמה. הוריה האמינו שנספתה, אך השבוע היא התגלתה באורח פלא על ידי סבה, ושבה לחיק משפחתה.

 

אמה של וואטי, יוסניאר, ניסתה להימלט עם ילדיה למקום מבטחים כשהגל העצום פגע בכפרם שבאי סומטרה. הצונאמי, שפגע במספר מדינות לאורך חופי האוקיינוס ההודי, נוצר בעקבות רעידת אדמה בעוצמה של 8.9 דרגות בסולם ריכטר שפקדה את האוקיינוס.

 

הרס באינדונזיה לאחר הצונאמי (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
הרס באינדונזיה לאחר הצונאמי(צילום: איי פי)

 

"היא ניסתה לקחת את וואטי ושניים מאחיה למקום בטוח, אבל וואטי איבדה את אחיזתה בזרועה של אמה ונסחפה בזרם", דיווחה סוכנות הידיעות האינדונזית. "יוסניאר הצליחה להציל את שני האחים האחרים. היא והמשפחה נאלצו להשלים עם כך שהבת ככל הנראה מתה, שכן היא לא שבה ואיש לא ראה אותה". שלוש בנות אחרות נספו באסון.

 

וואטי, היום בת 15, נמצאה השבוע בבית קפה בעיר סמוכה למקום מגוריה. היא סיפרה שהגיעה לשם באוטובוס, בניסיון לאתר את ביתה. היא לא זכרה את שמותיהם של קרוביה, למעט את שמו של סבה – איברהים.

 

היא נלקחה לסב, וזה קרא להוריה, יוסניאר ויוסוף. אמה סיפרה כי זיהתה את בתה לפי צלקת קטנה מעל גבתה ושומה בירכה. הבת סיפרה כי בשנים שחלפו מאז האסון אולצה לעבוד כקבצנית ורק לאחרונה הצליחה לברוח. בצונאמי שהכה במזרח אסיה נספו כ-230 אלף בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ילדה שניצלה מהצונאמי. וואטי לא זכרה את שמות הוריה
צילום: רויטרס
מומלצים