שתף קטע נבחר

טראמפ עזב את הרפובליקנים, ירוץ כעצמאי?

איל ההון שרצה להתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות, עזב את המפלגה, ועשוי לרוץ לבית הלבן כעצמאי. דוברו הדגיש: ההחלטה תתקבל אחרי תוכנית הסיום של הריאליטי "המתמחה"

דונלד טראמפ ממשיך להשתעשע ברעיון לרוץ לנשיאות ארה"ב - הפעם כעצמאי. איל הנדל"ן חלם עוד באביב 2010 להיות המועמד הרפובליקני לנשיאות, בגלל עלייה מפתיעה באהדה אליו בסקרים, אבל נאלץ להודיע שאינו מתמודד אחרי קריסה מהירה בתמיכה בו. שלשום (יום חמישי) הוא ביטל את רישומו כחבר המפלגה הרפובליקנית ונרשם רשמית כעצמאי.

 

איל ההון והמרוץ לנשיאות:

 

טראמפ, שהיה בעבר חבר במפלגה הדמוקרטית, ובשנים האחרונות חצה את הכביש, רמז בשבועות האחרונים כי אם לא יהיה מרוצה מהמועמדים הרפובליקנים, ישקול לרוץ כעצמאי.

 

טראמפ שוב לוטש עיניים לעבר וושינגטון? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ שוב לוטש עיניים לעבר וושינגטון?(צילום: רויטרס)

 

אמש הודיע דוברו מייקל כהן: "טראמפ אמר בשנה האחרונה שאם הוא לא יהיה מרוצה מהמועמדים הרפובליקנים, הוא עשוי לרוץ כעצמאי. שינוי הרישום שלו מאפשר לו לשמור את הזכות לעשות זאת, אחרי תוכנית הסיום של 'המתמחה' בחודש מאי".

 

טראמפ התחיל לקדם את המועמדות שלו באביב שעבר, אבל אמר שלא יודיע על מועמדותו לפני סיום העונה של תוכנית הריאליטי שלו ברשת NBC. אז טענו פרשנים רבים שלטראמפ, אין עניין להתמודד באמת על הנשיאות אלא לקדם את העניין בו ואת הצפייה בתוכנית הטלוויזיה שהוא מנחה ושותף בה.

 

באותה התקופה התחיל טראמפ להתראיין ולדרוש מהנשיא ברק אובמה להציג את תעודת הלידה שלו, כדי להוכיח שהוא נולד בהוואי ועומד בדרישות החוקה להיות נשיא ארה"ב, זכות השמורה לילידי המדינה בלבד. בעוד טראמפ מצהיר שהוא שלח צוות חוקרים להוואי ורמז על הפתעות, לשמחתם של תומכי מסיבת התה והאגף השמרני במפלגה הרפובליקנית, הציג הנשיא אובמה את התעודה המבוקשת, והמועמדות של איל ההון נמוגה - הוא הודיע על פרישה.

 

עם זאת, מאז המשיך טראמפ לשמש מעין "ממליך מלכים", וחלק מהמועמדים הרפובליקנים הגיעו לפגישות מתוקשרות בבניין המוזהב שלו, "טראמפ טאוור", בניו-יורק. במצעד המבקרים כיכבו שרה פיילין, מיט רומני, ניוט גינגריץ ומישל בקמן. לאחרונה עמד טראמפ להנחות עימות בין המועמדים הרפובליקנים הרפובליקנים באייווה, אבל בסופו של דבר נפסל בגלל התנגדות מרבית המועמדים. הם טענו כי תהיה זו "ההצגה של טראמפ", העשוי לרוץ כעצמאי מול מועמד רפובליקני.

 

אם טראמפ אכן יתמודד כעצמאי, הדבר עשוי לפגוע במועמד הרפובליקני לנשיאות, בגלל עמדותיו המוצהרות שהן רפובליקניות בעיקרן, ולהעניק את הניצחון לאובמה - מי שדונלד טראמפ רוצה במפלתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עזב את המפלגה. טראמפ
צילום: AP
הרפובליקנים. טראמפ יפגע בסיכוייהם?
צילום: EPA
מומלצים