שתף קטע נבחר

"אנדמול" תובעת את ערוץ 10

חברת "אנדמול" בעלת הזכויות הישראליות על תוכנית הריאליטי "האח הגדול", תובעת את ערוץ 10 וחברת ההפקה של "הדור הבא 24/7" על גניבת אלמנטים מהפורמט העולמי

המציאות עולה על כל ריאליטי. חברת "אנדמול", בעלת זכויות הריאליטי "האח הגדול" הגישה תביעה כנגד ערוץ 10 וחברת ההפקות "אבוט-רייף-המאירי" מפיקת הריאליטי "הדור הבא 24/7" בטענה כי אלו הפרו את זכויותיה של "אנדמול" בפורמט האח הגדול.

 

 

בתביעה שהוגשה בסוף השבוע שעבר באמצעות עורך-דין אבי אורדו ממשרד

ש.הורביץ ושות' טוענת "אנדמול" כי על אף ש- 24/7 מוצגת כפורמט מקורי, קיימות עשרות נקודות דמיון בין הפורמטים השונים. החל מתוכנית העוסקת בחיי היומיום של קבוצת אנשים שנבחרו להתגורר יחדיו באולפן ייעודי סגור המדמה בית מגורים, דרך משך תקופת השידורים וכלה במצלמות הפרושות בבית ומתעדות באופן רציף (24/7) את הפעילות היומיומיות ואת האירועים המתרחשים בו.

 

עוד נטען בכתב התביעה, כי בהפקת התוכנית "הדור הבא" הועסקו אנשי מקצוע רבים שהיו מעורבים - מרביתם בעמדות מפתח - בהפקת "האח הגדול" בישראל. כך, למשל, התפקיד של "עורך תורן" ב"דור הבא", אויש כולו על ידי ארבעה אנשי מקצוע שהיו מעורבים בעבר בהפקת "האח הגדול".

 

במסגרת התביעה ש"אנדמול" הגישה לבית המשפט היא עתרה לצווים שימנעו את הפקת, שידור והפצת "הדור הבא" וכן לפיצוי כספי בסך מיליוני שקלים. מערוץ 10 נמסר בתגובה: "הדור הבא 24/7 הינה תוכנית מקורית של ישראל 10 בשיתוף 'אבוט-רייף-המאירי'. ערוץ 10 פועל בכל הפקותיו תוך שמירה קפדנית של כל הוראות הדין, ובכלל זה דיני הקניין הרוחני. כך נעשה גם בהפקה זו. כפי שהובהר ל'אנדמול' בהתכתבות שקדמה להגשת התביעה, טענותיה הינן חסרות בסיס. מדובר בתביעה שהוגשה לצרכים טקטיים, ובכוונת ערוץ 10 לתבוע מ'אנדמול' את הנזקים שייגרמו לערוץ עקב התנהלותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האח הגדול". תובעים את ערוץ 10
צילום: יונתן הוורסטוק
לאתר ההטבות
מומלצים