שתף קטע נבחר

הפקחים באים: "אסד יהתל וישנה שמות רחובות"

אחרי חודשים של מו"מ תגיע היום משלחת הליגה הערבית לדמשק, וכבר מחר תצא לחומס, אידליב וחאמה לבדוק אם אסד מיישם את ההסכם ומפסיק לטבוח באזרחיו. האופוזיציה מזהירה: הוא יעבוד עליכם, המשטר העביר רבבות אסירים למחנות צבאיים

גורם רשמי במשלחת הפקחים של הליגה הערבית לסוריה אמר הבוקר (יום ב') כי צוות הפקחים יתחיל את משימתו במדינה מחר בביקור בעיר חומס, שנמנית עם מעוזיהם של מתנגדי המשטר ושבה התרחשו לדברי האופוזיציה הסורית מעשי טבח רבים מאז תחילת ההתקוממות העממית נגד בשאר אסד ואנשיו במרס השנה.

 

השבר הסורי - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

בעולם הערבי יש עניין רב בהגעתם של הפקחים לסוריה, שהייתה סגורה עד כה בפני ביקורת זרה. הפקחים אמורים להשקיף על יישום ההסכם שחתמה הליגה הערבית עם סוריה, לפיו דמשק תסיג את כוחותיה ממרכזי הערים, תשחרר אסירים פוליטיים ותחדל מהדיכוי האכזרי של המרד נגד אסד. קבוצה ראשונה של 50 פקחים, בראשות הגנרל הסודני מוסטפה דאבי, אמורה להגיע לסוריה היום.

 

מפגינים נגד אסד באידליב. הפקחים יבואו גם לשם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מפגינים נגד אסד באידליב. הפקחים יבואו גם לשם(צילום: רויטרס)

 

לדברי אותו מקור, קבוצת הפקחים אמורה לבקר מחר גם באזור חאמה ואידליב, עוד שתי זירות להתנגשויות קשות בין אנשיו של אסד למתנגדיו. היא תגיע מחר גם לבירה דמשק.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

בינתיים יש בעולם הערבי מי שמטילים ספק ביעילות הגעתה של משלחת הפקחים הערבית. ראש ארגון האופוזיציה הסורי "האגודה הסורית להגנה על זכויות האדם", עבד אל-כרים ריחאווי, אמר לעיתון "א-שורוק" היוצא לאור באלג'יריה כי המשטר הסורי כבר נערך להתל בפקחים הערבים. לדבריו, הממשלה הקדימה את המשלחת הערבית והעבירה את העצורים שברשותה, שמספרם יותר מ-70 אלף איש, למחנות צבאיים, כדי שלא ניתן יהיה לבקרם.

 

חיילים סורים ברחובות דרעא. אסד אמור להסיג כוחותיו (צילום: AP) (צילום: AP)
חיילים סורים ברחובות דרעא. אסד אמור להסיג כוחותיו(צילום: AP)

 

לדבר ריחאווי, הממשלה הסורית תכננה גם לשנות את השמות של חלק מהרחובות כדי להטעות את המשלחת

הערבית, אחרי שנודע לה באילו מהרחובות מתכוונים הפקחים לסייר. "אנחנו, כפעילי זכויות אדם ומתוך הקשרים שלנו עם פעילי האופוזיציה בסוריה, המלצנו לפקחים להיזהר מזיופים של שמות הרחובות, ובכלל להיזהר מפעולות כגון אלה", אמר ריחאווי.

 

מאז תחילת ההתקוממות העממית בסוריה במרס השנה, בהשפעת "אביב העמים הערבי", נהרגו להערכת האו"ם יותר מ-5,000 בני אדם במדינה. זה יותר מחודש שבעולם מתייחסים אל המתרחש בסוריה כמלחמת אזרחים לכל דבר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. רגע האמת שלו מגיע
צילום: AP
מפגינים נגד נשיא סוריה בחומס
צילום: רויטרס
מומלצים