שתף קטע נבחר

השרה לבנת: פתאום לבני נזכרה שהיא אשה

המאבק בהדרת נשים מוביל לעימות חזיתי. "פתאום כשמתקרבות בחירות או פריימריז בקדימה, לבני נזכרת שהיא אשה", טענה שרת התרבות בנאום במליאה. יו"ר האופוזיציה: ההסכמים הקואליציוניים מאפשרים את התופעות החברתיות

חברות הכנסת ניסו להציג היום (ב') אחדות במאבקן נגד הדרת נשים, אבל שתיים מהנשים הבולטות בפוליטיקה הישראלית דווקא עוברות לעימות: שרת התרבות, לימור לבנת, תקפה בנאום במליאה את יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני: "היא מעולם לא חשבה שמעמד האשה מספיק חשוב, רק ערב הבחירות ב-2009 נזכרה שהיא אשה".

 

עוד בערוץ החדשות :

 

לבנת, שאתמול אמרה בראיון ל-ynet שאין לה בעיה עם הדרת נשים כל עוד זו מתקיימת בתוך העולם החרדי, תהתה בדבריה על לבני: "מישהו שמע את קולה עכשיו בנושא העלאת גיל הפנסיה לנשים מעל גיל 62? לא! אבל בתור שרת משפטים היא הקימה והובילה ועדה בנושא חזקת הגיל הרך הפוגעת בנשים גרושות ועניות. פתאום עכשיו היא אשה".

 

לטענת השרה, שהשיבה להצעת אי-אמון, "פתאום, כשמתקרבות בחירות או פריימריז אולי בקדימה, היא נזכרה שהיא אשה, ולכן כשקראתי לעזוב את העניינים המפלגתיים, לשלב ידיים ולטפל בנושא הדרת נשים, מעמד האשה, ללא הבדל מפלגות, לצערי גם היא וגם חלק מקדימה... אתם ממשיכים לתקוף את הממשלה - זו טעות מצדכם. מה? ראש הממשלה המציא את מה שקרה בבית שמש או שזה נושא שקורה שם כבר שנים?". 

 

מעט קודם לכן, בכנס של חברות הכנסת, טענה לבני ש"ממשלת ישראל מייצגת היום השקפת עולם והסכמים פוליטיים שמאפשרים לכל התופעות החברתיות שאנו רואים לקרות.

 לא מדובר בעניין לנשים בלבד ולא מדובר רק באכיפת החוק אלא במערכת ערכית ואידיאולוגית שלמה שחייבים להיאבק עליה".

 

יו"ר האופוזיציה אמרה ש"ישנם מחירים פוליטיים שהממשלה הזו לא מוכנה לשלם - ההחלטה עכשיו היא האם מדינת ישראל הולכת להיות מדינה שמחולקת לשבטים שחיים זה לצד זה אך אינם מדברים אחד עם השני אלא יורקים זה על זה - כאשר חלק משרתים בצבא, חלק לא, כאשר בבתי ספר שונים לומדים בשפות שונות, עם חזון שונה לחלוטין. המאבק הזה הוא מאבק רחב והוא בא לידי ביטוי בתופעות שמתייחסות כל פעם למגזר אחר אך פוגעות תמיד באלו שנתפסים כקבוצה החלשה יותר - אנחנו נמשיך להוביל את המאבק הזה על פניה של ישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה לימור לבנת. "מישהו שמע אותה?"
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת, ערוץ 99
לבני בצעדה נגד הדרת נשים
צילום: איציק אדרי
מומלצים