שתף קטע נבחר

ברוני לאמה של לי זיתוני: התרגשתי, פרשה איומה

אשת נשיא צרפת ענתה למכתב שהעבירה לה אמה של ההרוגה בפגע וברח ושלחה את תנחומיה. היא סיפרה על השתלשלות החקירה וחתמה: "ברגשי הזדהות, קרלה ברוני-סרקוזי"

אשת נשיא צרפת קיבלה את המכתב ששלחה לה אמה של לי זיתוני - ולא השאירה אותו ללא תגובה. במכתב מרגש, מסרה קרלה ברוני לקייט זיתוני את תנחומיה על מות הבת בתאונת הדרכים בתל-אביב, שאחריה נמלטו החשודים בפגע וברח לצרפת.

 

המאבק להסגרת הדורסים - הכתבות ב-ynet:

קרובי לי זיתוני: "לא נעשה דבר, המדינה ויתרה"

דורסי לי זיתוני: רוצים להישפט בצרפת

ראש העיר פריז: "דריסת לי זיתוני בלתי נסבלת"

חברי זיתוני קטעו נאום שר צרפתי: 'צדק בשביל לי'

 

"התרגשתי לקרוא את מכתבך וברצוני למסור את תנחומיי ולהשתתף בצער המשפחה", כתבה לזיתוני האם רעייתו של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. במכתבה, שהועבר על ידי שגריר צרפת בישראל ונמסר להוריה של לי, כותבת ברוני כי "דרישתכם לעשיית צדק היא לגיטימית לחלוטין ואני שותפה לה במלוא מובן המילה. אני גם יודעת עד כמה חזק גל ההזדהות וההתגייסות שהפרשה האיומה הזאת עוררה בישראל. גם רבים מאזרחי צרפת נחשפו לפרשה ולהזדהות עם המשפחה".

 

זיתוני מקבלת את מכתבה של ברוני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זיתוני מקבלת את מכתבה של ברוני(צילום: AFP)

 

ברוני תיארה את השתלשלות החקירה ואמרה כי ישראל וצרפת משתפות פעולה באופן אקטיבי, "על מנת שההליכים שננקטו יושלמו במהירות וביעילות, וזאת מתוך רצון לעשיית צדק. ברצוני לעדכן אותך כי לאחר שהתקבלה הבקשה הישראלית לחיקור דין, מינה התובע המקומי שופט חוקר שהופקד על החקירה. מערכת המשפט הצרפתית עושה כמיטב יכולתה על מנת לבצע ללא דיחוי את חיקור הדין שיתבקש, וזאת תוך עמידה בקשר רציף עם הרשויות בישראל ובהתאם לבקשתם".

 

קרוביה של זיתוני בהפגנה במקום התאונה. "גל הזדהות חזק" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
קרוביה של זיתוני בהפגנה במקום התאונה. "גל הזדהות חזק"(צילום: ירון ברנר)

 

אשתו של סרקוזי כתבה לקייט זיתוני כי "במהלך ביקורם האחרון של חוקרים מישראל בפריז, הביעו רשויות צרפת את מחויבותם הטוטאלית לשיתוף פעולה. שגרירות צרפת בתל-אביב עוקבת בדריכות אחרי שיתוף פעולה זה, ותוך עמידה בקשר עם משפחתך.

 

"אני שבה ומביעה את רגשי השתתפותי בצערך ומודה לך על דברי הברכה ששלחת לי על הולדת בתי ג'וליה, חרף הנסיבות הקשות שהכו בך", סיימה אשת נשיא צרפת וחתמה "ברגשי הזדהות, קרלה ברוני-סרקוזי".

 

משפחתה של לי: מודים לברוני, אך מתוסכלים

קרובי של זיתוני אמרו הערב כי הם מודים לגברת הראשונה על מכתבה, אך הודו כי דבריה מעוררים בקרבם תסכול. "גם היא מבינה שנעשה פה אי צדק וגם ממשלת ישראל

מבינה שיש פה מקרה איום ונורא, אבל בגלל חוקים דיפלומטיים ועניינים שטותיים שבין המדינות, דורסיה של לי מסתובבים חופשי ולא נמצאים מאחורי סורג ובריח", ציינו בתגובתם. הם הוסיפו כי המעשה של ברוני היה אצילי, אך למרות מכתבה, "עצם זה שהשניים חופשיים מעורר אצלנו תסכול".

 

דובר מטה החברים שהוקם למען הסגרת הדורסים, אלעד סאסי, הבהיר כי מאבקם לא הסתיים עם תגובתה של ברוני. "לא ביקשנו ממנה להסגיר אותם אלא ביקשנו ממנה שתעשה הכול כדי לסייע לנו, ושתבין את חומרת המקרה. זה לא כישלון ואין פה כוונה להפסיק את המאבק", הדגיש, "הוא ימשיך עד שהשניים האלה יישפטו ויהיו מאחורי סורג ובריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרלה ברוני. "תודה על הברכות על הולדת בתי"
צילום: רויטרס
לי זיתוני ז"ל
מומלצים