שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות חשיפת תשבי: גינוי להדרת נשים בצבא

  לפני יומיים, חשפה נועה תשבי כי אסרו על אחייניתה לשיר בטקס צבאי. בדובר צה"ל הכחישו - אבל אז חזרו בהם: "התנהלות חריגה זו אינה משקפת בשום צורה את תפיסת הבה"ד". תשבי: "סביר להניח שזה יקרה שוב, אבל לנו אסור לשתוק"

  פרשיית שירת הנשים שפוצצה השחקנית נועה תשבי מגיעה הערב (ב') לסיומה. אחרי תחקיר שנערך בנושא, בצה"ל מגנים את ההחלטה שלא לאפשר לנשים לשיר במסגרת שירה בציבור כחלק מטקס חנוכה בבסיסו. עוד הוחלט בצבא כי ביום חמישי תיערך שיחה למפקדי הבסיס ולפקודיו, בה יובהר כי המקרה נוגד את חוקי הצבא ולא יחזור בעתיד - כך נודע ל-ynet.

   

  תשבי עצמה צייצה בטוויטר את הבשורה שהמקרה אכן בא על סיומו. "נכון, זו רק טיפה בים וסביר להניח שזה יקרה שוב", כתבה השחקנית שמתגוררת בלוס אנג'לס, "אבל לנו, העם, אסור לשתוק. מילים יוצרות מציאות וכולם יכולים לשנות את המציאות, כל אחד בדרכו הקטנה".

   

  כזכור, שלשום דיווחנו לכם על האירוע המביך שנחשף בטוויטר על ידי נועה תשבי: השחקנית צייצה ברשת החברתית כי אחייניתה, המשרתת בבסיס המדובר, חוותה הדרת נשים לאחר שחיילות הציעו לקחת חלק פעיל בטקס חנוכה, אך נדחו לאחר שנאמר להן כי רק גברים יכולים לשיר. מאוחר יותר נודע כי שני חיילי מילואים חובשי כיפה, כך לטענת חיילים בבסיס, הם אלה שהביאו למקרה המביש. לאחר כל זאת נמסר מדובר צה"ל כי גם לאחר בדיקה, הם אינם מכירים את המאורע.

    

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בית הספר למקצועות משאבי האנוש, בה"ד 11, הינו בסיס אשר מרבית אנשיו - חניכים ואנשי סגל כאחד - הינם נשים. ככזה, מהווה הבה"ד כר אמיתי לשיוויון הזדמנויות

  ולשילוב מיטבי של נשים בכלל תחומי העשייה. באירוע האמור, חרגו שני אנשי מילואים של הרבנות הצבאית מהנחיות ספר הבמה שהוכן לאירוע החנוכה בבסיס, כאשר ציינו מעל הבמה מגבלה שלכאורה קיימת בהשתתפות חיילות בשירה במסגרת האירוע. התנהלות חריגה זו אינה משקפת בשום צורה ואופן את תפיסת הבה"ד ואת התנהלותו, המשלבת הופעת זמרות וזמרים כעניין שבשגרה. קצין השלישות הראשי הורה למפקד הבה"ד להסיק מן האירוע את המסקנות המתבקשות וכן הנחה כי 'שעת המפקד' בכלל הקורסים המתקיימים בבה"ד השבוע תוקדש לדיון בנושא".

   

  בדובר צה"ל התייחסו גם לתגובה הכוזבת שניתנה ביום שבת, לפי הם אינם מכירים במקרה כזה ואמרו: "התגובה אשר הועברה בתום לב על ידי מפקדי הבה"ד במהלך מוצאי השבת, התבססה על בדיקה ראשונית שבוצעה במצוקת הזמן והמקום ולא שיקפה את התמונה המלאה. מבדיקה מעמיקה יותר שבוצעה למחרת בבסיס עלה כי, כאמור, אכן הושמעו מעל הבמה אמירות שטוב היה אם לא היו נאמרות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועה תשבי. כל אחד יכול לשנות את המציאות
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים