שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוף לתעלומה: 'האימאם הנעלם מת בכלא קדאפי'
  ב-1978 הגיע מוסא א-סדר, המנהיג הדתי של השיעים בלבנון, לביקור בלוב. הוא נחטף על ידי מנגנוני הביטחון של הרודן הלובי ומאז לא נודע מקום הימצאו. "הוא מת לפני 13 שנה ונשמר במקרר בבית הסוהר", דיווח עיתון לבנוני. איפה קברו אותו?

  האם נפתרה תעלומת היעלמותו של האימאם הלבנוני מוסא א-סדר? העיתון הלבנוני "א-לואא" שפך הבוקר (יום ג') אור על אחת הפרשיות שהעסיקו שנים רבות את אזרחי לבנון והאוכלוסייה השיעית בפרט - היעלמותו המסתורית של האימאם מוסא א-סדר בשנות השבעים לאחר שערך ביקור בלוב.

   

  חדשות נוספות מהעולם הגדול :

   

  מקור מהימן במועצת המעבר הלאומית בלוב מסר לעיתון הלבנוני כי "האימאם הנעלם" מת בתא הכלא שבו הוא הוחזק מאז הועלם ב-1978 על ידי מנגנוני הביטחון של מועמר קדאפי. בדיווח נמסר כי ממידע חדש עולה שהאימאם מת מוות טבעי בקיץ 1998, בעת שהוחזק בבית הסוהר המרכזי בטריפולי, בתא שמוקם מתחת לאדמה ומתחת לחדר מנהל הכלא. ככל הנראה, מנהל הכלא היה אחראי אישית להשגיח על מצבו של האסיר החטוף, שחי בתנאים בריאותיים קשים.

   

  ניסה לטייח את הפשע? קדאפי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ניסה לטייח את הפשע? קדאפי(צילום: רויטרס)

   

  המקור גם ציין כי גופתו של א-סדר נשמרה במקרר המתים של הכלא בהתאם לפקודות שנתנו קדאפי או עוזריו הבכירים. חקירות ראשונות שנערכו בפרשה העלו כי גופתו של האימאם נשמרה במקרר המתים של בית הסוהר המרכזי בטריפולי עד ימיה הראשונים של ההתקוממות העממית נגד משטר קדאפי. על פי הערכות, הגופה הוצאה מהכלא כדי להסתיר את העקבות של הפשע שביצעו קדאפי ואנשיו.

   

  בהסתמך על חלק מהראיות והעדויות, סיפר המקור, "ניתן לשער שגופתו של האימאם א-סדר נקברה בקבר אחים באחד מפרברי טריפולי. הקבר נמצא לאחרונה אחרי שבכירים לשעבר בכלא נחקרו על ידי השלטון החדש. כרגע מנסים לקבוע את זהותם של האנשים שקבורים באותו קבר, ובהם האימאם א-סדר".

   

  א-סדר נולד בשנת 1928 למשפחה שיעית מכובדת וידועה של אייתוללות מצאצאי הנביא מוחמד, שמוצאה ההיסטורי באזורים השיעיים של דרום לבנון. בזכות מעמדו הדתי ויכולתו להלהיב ולסחוף את שומעיו בנאומים, הוא הצליח להפוך למנהיג בפועל של העדה השיעית בלבנון. במסגרת פעילויותיו הרבות אימץ אג'נדה חברתית וארגן שביתות והפגנות מחאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים