שתף קטע נבחר

יום הולדת ראשון בכלא: "חנוכה שמח, משה קצב"

כ-50 מקרוביו של הנשיא לשעבר, שמרצה בכלא מעשיהו שבע שנות מאסר בגין אונס, ערכו טקס הדלקת נר שמיני של חנוכה. "אף אחד לא יצליח לעצור אותנו ולרפות את ידינו", קרא לעברו אחיינו, "גם החשמונאים היו מעטים מול רבים". בתו פרצה בבכי

נס לא קרה להם, גם לא בנר שמיני של חנוכה: כחמישים מקרובי משפחתו של הנשיא לשעבר משה קצב הגיעו הערב (יום ג') לרחבת כלא מעשיהו שברמלה, והדליקו חנוכייה ביום האחרון לחג החנוכה. במקביל ציינו תומכיו של קצב את יום הולדתו ה-66, לפי התאריך העברי (א' בטבת).

 

עוד בחדשות ynet:

ניסה לרצוח את אשתו כי "נמאס שהיא בפייסבוק"

חשד בצפון: אשה נרצחה ע"י בנה הלוקה בנפשו

 

בין הנוכחים היו האח ליאור קצב, הבנים בועז ואריאל, הבת דגנית ואחותו של קצב, גילה איראני. הם שרו שירי חנוכה באמצעות מערכת הגברה, כדי שגם אולי הנשיא, שנידון לשבע שנות מאסר בגין אונס, יוכל לשמוע זאת מתאו באגף התורני.

 

אחד מאחייניו פנה לכיוון חומות הכלא וקרא בהתרגשות מדף: "כבוד הנשיא השמיני של מדינת ישראל, מר משה קצב, חנוכה שמח. אחרי שבוע שלם של הדלקת נרות באנו להדליק כאן מול בית הסוהר את הנר השמיני".

 

"דוד משה", קרא האחיין, "אף אחד לא יצליח לעצור אותנו ולרפות את ידינו מלפעול ולעמוד בצדקת דרכנו. אנחנו מאמינים בחפותך ובזכות ימי החנוכה האלה, שכמו שהחשמונאים היו מעטים מול רבים והם ידעו שהם מעטים ושהיוונים רבים וחזקים מהם, אך הם הלכו עם האמת שלהם ולא התחשבו מה התקשורת תגיד ומה היו כותבים בעיתונים".

 

לדבריו, "גם בימינו ישנם הרבה אנשים שמנסים להרפות את ידינו מכל דבר שהוא טוב, אבל אנחנו נלך עם האמת ובעזרת השם בסוף ננצח והאמת תצא לאור".

 

"אוהבים אותך מאוד" 

איתמר, אחד מבני המשפחה, הוסיף: "באנו לכאן להדליק נר שמיני של חנוכה מרחוק ומקרוב לאחל מזל טוב, לומר לך כמה אנחנו אוהבים אותך ומתגעגעים אליך וגאים בך וכמה האהבה אליך מתעצמת וגדלה מיום ליום.

 

"ובעזרת השם בסוף ננצח והאמת תצא לאור" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
"ובעזרת השם בסוף ננצח והאמת תצא לאור"(צילום: עופר עמרם)
 

 

האמת יש לה כוח היא מעירה ומעוררת ואם מישהו חושב שהוא ידכא אותה וישים אותה מאחורי החומות, שהוא יתעלם וישכח, טעות בידו, כי האמת היא גדולה ויש לה כוח והיא תפרוץ גם מתחת לאדמה".

 

אל הברכות הצטרפה גם הבת דגנית שאמרה: "אבא יקר, מזל טוב ליום ההולדת. אוהבים אותך מאוד, מתגעגעים אליך מאוד, נשיקות מכולנו". לאחר הדברים האלה היא פרצה בבכי ולא יכלה להמשיך לדבר.

 

לטענתם, הם יודעים בוודאות שקצב שומע אותם ויודע שהם נמצאים מחוץ לחומות. במשפחה מקווים ומאמינים שבשנה הבאה האסיר מספר 1 ידליק איתם נרות בביתו. לאחר הטקס והנאומים, חילקו בני המשפחה סופגניות ונסעו לביתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתו של קצב (מימין) בוכה מחוץ לכלא
צילום: עופר עמרם
קצב שמע הכל. האח ליאור
צילום: עופר עמרם
מומלצים