שתף קטע נבחר

מבקר המדינה: האוצר מסתיר מידע, אזמן אנשיו

המבקר הודיע כי הוא שוקל להשתמש בסמכותו לפעול כוועדת חקירה ולהורות לאנשי האוצר להתייצב בפניו: "לא מעבירים לנו חומרים הדרושים לדו"ח". ח"כ בר-און: התנהלות האוצר חצופה

מבקר המדינה מותח ביקורת נוקבת על התנהלות משרד האוצר: המבקר מיכה לינדנשטראוס, שנאם הבוקר (יום ד'), בכנס השנתי של המבקרים הפנימיים בישראל, אמר כי הוא שוקל להפעיל את סמכותו בחוק לפעול כוועדת חקירה ממלכתית ולהורות לאנשי משרד האוצר להתייצב בפניו, עם חומרים הנדרשים לעבודת הביקורת. לדבריו, אנשי האוצר ממשיכים להערים קשיים ולא מעבירים מידע נדרש למשרד המבקר לצורך הביקורת.

 

"סעיף 3 לחוק יסוד מבקר המדינה אומר בצורה ברורה שהמבקר יקבל כל חומר שהוא זקוק לו לצרכי הביקורת", הסביר לינדנשטראוס בכנס שנערך בתל-אביב. "בשנה האחרונה חל מהפך בעמדת משרד האוצר והתוצאה היתה שלא אפשרו לנו לקבל את אותם חומרים שהיינו אמורים לקבל כדי להכין את הדו"ח על תקציב המדינה".

 

לינדנשטראוס כינה זאת "דבר חמור", והוסיף: "לא ייתכן שאנחנו לא נקבע איזה חומר אנחנו צריכים לקבל. הנושא הזה הוא בלב לבה של הביקורת, איש לא יכול להכתיב לנו ולומר 'את זה אתם תבקרו, את זה אתם לא תבקרו'".

      

ח"כ רוני בר-און (קדימה), שר האוצר לשעבר, היה עוד יותר נחרץ בדבריו. "אין דבר שלא צריך להיות שזוף וגלוי לעין המבקר, אני רואה את הדברים בחומרה", אמר בקשר להסתרה לכאורה של מידע תקציבי על ידי האוצר. "זו חוצפה שאין כדוגמתה לשמוע טענות כאלו דווקא משר האוצר, בזמן שהאוצר מתקוטט עם משרד הביטחון לאיפה יילך הכסף וטוען שתקציב הביטחון לא שקוף. איך אפשר להתבכיין על טענה כזאת ומצד שני לא לרצות את מבקר המדינה".

 

בנושא אחר, התייחס לינדנשטראוס לאפשרות כי הוא מתכוון להתמודד בתפקיד על נשיא המדינה. "לא היו דברים מעולם", טען המבקר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. יזמן את אנשי האוצר?
צילום: גיל יוחנן
רוני בר-און. "חוצפה שאין כדוגמתה"
צילום: עמית שעל
מומלצים