שתף קטע נבחר

יבוטל המכס על מאות מוצרי צריכה מחו"ל

שר האוצר חתם על צו לפיו מיום א' הקרוב יבוטל המכס על יבוא שורה ארוכה של מוצרים בהם: חלקי עגלות תינוק, צעצועים, ביגוד, מכונות כביסה, מדיחי כלים, כיריים, תנורים ועוד. "תרומה משמעותית להקלה ביוקר המחיה"

שר האוצר יובל שטייניץ, חתם על צו שיבטל החל מה-1 בינואר 2012, את המכס על יבוא מאות מוצרים תעשייתיים ומוצרי צריכה שאינם מיוצרים בישראל בסכום כולל של 400 מיליון שקל.

 

 

סכום זה שווה ל-25% מסך הגבייה של כלל המכס המוטל על מוצרים תעשייתיים ומוצרי צריכה. בכך מימש שר האוצר את המלצות הצוות החברתי-כלכלי בוועדת טרכטנברג, לעניין הפחתת שיעורי מכס על מוצרי תעשיות ומוצרי הצריכה.

 

ביטול המכס יבטל את המס ואת הבירוקרטיה הכרוכה בו על שורה ארוכה של מוצרי צריכה וחומרי גלם לתעשייה כגון: חלקי עגלות תינוק, צעצועים, ביגוד, מוצרי חשמל לבנים (מכונות כביסה, מדיחי כלים, כיריים, תנורים), תכשירי טיפוח, מכונות תפירה, צמיגים לרכב, מזוודות ותיקים מעור, תרופות, תכשירים כימיים מוצרי עץ גולמי, מוצרי צריכה מזכוכית ומכשירי חימום מקרמיקה.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר כי "ביטול המכס על שורה ארוכה של מוצרים המהווים ברובם מרכיב בסל הצריכה של משפחות בישראל ובחלקם חומר גלם עבור התעשייה המקומית, מהווה תרומה משמעותית להקלה ביוקר המחיה של אזרחי המדינה. מדובר במוצרים שרובם אינם מיוצרים בארץ, ולהפחתת המכס לא תהיה השפעה על התעשייה המקומית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ וטרכטנברג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים