שתף קטע נבחר

מבט ערבי על הדרת הנשים: "איום על ישראל"

כלי התקשורת הערבים מסקרים בהרחבה את המאבק הישראלי נגד הדרת נשים, ומספקים פרשנות פוליטית וניתוח חברתי מקיף

המאבק נגד הדרת נשים, התופס נפח נרחב בשיח התקשורתי הישראלי, אינו נעלם מעיני התקשורת הערבית, שבחרה לסקר בהרחבה את האירועים, בהם הפגנת ההמונים בבית שמש.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

העיתון "אל-חיאת", שנחשב לאחד העיתונים הערביים החשובים ביותר בעולם, הקדיש הבוקר (יום ד') כתבה מפורטת בנושא, שבה הסביר לקוראיו על אורח חייהם של החרדים ועל מערכת היחסים הפוליטית והחברתית בינם לבין הקבוצות החילוניות בישראל. העיתון הדגיש גם את את כוחן של המפלגות החרדיות ואת היותן לשון מאזניים בכל קואליציה ממשלתית. לפי העיתון, מדובר בקבוצה בעלת השקפה דתית קיצונית שחולמת ליישם את חוקי התורה על המדינה, ונשלטת בשלט רחוק על ידי רבנים שקובעים את כל ההחלטות החשובות.

 

הפגנת האלפים בבית שמש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפגנת האלפים בבית שמש(צילום: גיל יוחנן)
 

בחלק הפרשני, הסביר העיתון כי התגברות הקיצוניות הדתית הפכה לאיום אסטרטגי על ישראל, היות והיא מסכן את מערכת היחסים בינה לבין מדינות המערב. עוד מוזכרת ההקצנה הדתית בצה"ל, שמוגדר בכתבה כ"פרה קדושה" עבור הישראלים.

העיתון מביא כדוגמה את הסערה סביב שירת נשים במסגרת צבאית, ואת סוגיית סירוב הפקודה בהוראת רבנים. בנוסף, ציין העיתון את קריאתו של הנשיא, שמעון פרס, לצאת ולהפגין, וכינה אותה "יוצאת דופן".

 

כתבות סביב פרשת בית שמש נכתבו גם בעיתונים "א-שרק אל-אווסט" ו-"אל-קודס אל-ערבי" היוצאים לאור בלונדון. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מעאן" הקצתה הבוקר את הכותרת הראשית של האתר לסיקור ההפגנה שהתקיימה בבית שמש, ולהצעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחלק את בית שמש לשני יישובים נפרדים - חילוני וחרדי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה נגד הדרת נשים בבית שמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים