שתף קטע נבחר

צילום: EPA

זוכרים את הרודן: האו"ם הוריד הדגלים לחצי התורן

צפון קוריאה דרשה שוב, והאו"ם שב לחלוק כבוד לקים ג'ונג איל. לרגל לווייתו הורדו הדגלים בכל משרד האו"ם ברחבי העולם לחצי התורן. התשובה נותרה כשהייתה: "חלק מהפרוטוקול"

משרדי האו"ם ברחבי העולם הורידו היום (ד') את דגליהם לחצי התורן לציון לווייתו של הרודן מצפון קוריאה, קים ג'ונג איל. כמו לפני שבוע, אז נמתחה ביקורת על דקת הדומייה לזכר הרודן, גם הפעם הסבירו בארגון: אין מה לעשות, אלה כללי הפרוטוקול.

 

מותו של הרודן מצפון קוריאה:

 

אדוארדו דל-בואיי, דובר מטעם האו"ם, אמר במטה בניו יורק בשעה שהורד הדגל בחוץ, כי פיונגיאנג ביקשה את המחווה, וכי זהו הנוהג בלוויות של ראשי מדינה. שוב, "חלק מהפרוטוקול".

 

הארגון UN Watch, ששם לו למטרה לבקר את פעילות האו"ם, התריע כי המסר שמעביר הארגון בנושא זכויות אדם "בסכנת ערפול חמורה", בשל הכבוד שנחלק לשליט הקומוניסטי.

 

קים הבן בוכה מעל ארונו של אביו. האו"ם השתתף בצערו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קים הבן בוכה מעל ארונו של אביו. האו"ם השתתף בצערו(צילום: רויטרס)

 

"היום היה מקום שארגון האומות המאוחדות יראה את ערבותו לקורבנות – מיליוני קוריאנים שסבלו מהמדיניות האכזרית וחסרת הרחמים של קים. מדיניות שכללה הרעבה, עינוי ודיכוי. היה מקום להזדהות עמם ולא עם מבצע המעשים הללו", טען מנכ"ל UN Watch, הלל נוייר.

 

לפני שבוע קיים האו"ם טקס קצר לבקשת צפון קוריאה, שכלל דקת דומייה לזכר הרודן שמת מהתקף לב. מדינות המערב החרימו את האירוע. במקביל, בקשתם של הקוריאנים לערוך טקס דומה במועצת הביטחון נדחתה על ידי דיפלומטים מערביים שטענו: "חשבנו שאין זה מתאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קים ג'ונג איל. העולם זוכר
צילום: AP
מטה האו"ם בניו יורק
צילום: ישראל עצמון
קים ג'ונג און מצדיע בלוויה
צילום: רויטרס
מומלצים