שתף קטע נבחר

סקר של CNN ו"טיים": גינגריץ' צונח, רומני עולה

בסקר שהתפרסם הלילה מוביל מיט רומני עם 25% תמיכה, אחריו בהפרש קטן, רון פול. גינגריץ' הגיע למקום השלישי והמאכזב אחרי שהכריז בביטחון כי הוא זה שייבחר למועמד הרפובליקני לנשיאות

גינגריץ' כבר לא בדרך לבית הלבן? ניוט גינגריץ', שלפני כמה ימים הכריז בביטחון כי ייבחר כמועמד הרפובליקני לנשיאות, התאכזב למצוא את עצמו במקום השלישי בסקר של רשת CNN והשבועון "טיים" שהתפרסם הלילה, חמישה ימים לפני הבחירות באייווה. 

 

בסקר מוביל מיט רומני עם תמיכה של 25%. לא רחוק אחריו, זכה רון פול ל-22% מהקולות ובמקום השלישי מפתיע ריק סנטורום, ששילש את כוחו בחודש האחרון, עם 16 אחוזי תמיכה. רק 14% מהנסקרים בחרו בגינגריץ', שהיה קורבן למסע פרסומים שליליים נגדו מצד כל המועמדים האחרים. ריק פרי זכה בסקר לקולותיהם של 11% מהמשתתפים בסקר, ואחרונה הגיעה מישל בקמן, עם אהדתם של רק 9% מהנסקרים.

 

העימות בין ניוט גינגריץ' ומיט רומני   (צילום: AP) (צילום: AP)
העימות בין ניוט גינגריץ' ומיט רומני (צילום: AP)

 

ריק סנטורום, קתולי אדוק הנחשב לשמרן ביותר מבחינה חברתית וכלכלית, עבר לפני כמה חודשים לגור באיווה עם משפחתו. במהלך מסע הבחירות, ביקר הסנאטור לשעבר מפנסילבניה, בכל 99 המחוזות במדינה. רוב התומכים בו הם מצביעים אוונגליסטים.

 

לעומתו, מיט רומני בילה במדינת אייווה רק עשרה ימים, ואתמול חזר אליה ימים ספורים לפני ההצבעה, עיתוי מושלם כדי לבסס את התמיכה בו. ביום רביעי אמר מיט רומני לקהל, שהוא המועמד היחידי שמסוגל לנצח את הנשיא הנוכחי, ברק אובמה. רון פול הצליח לבסס מטה בחירות קטן ויעיל, ונדמה כי קריאתו לקיצוץ חסר פשרות בתקציב הממשלתי זוכה לאהדה, אך מנגד, עמדותיו הפציפיסטיות והבדלניות בכל הקשור באיראן מחלישות את כוחו.

 

שבוע אחרי הבחירות באיווה, יתקיימו בחירות מקדימות גם בניו-המפשיר. במדינה הצפונית, מצבו של מיט רומני טוב אפילו עוד יותר. על פי הסקר של CNN והמגזין טיים, הוא זוכה לתמיכה של 44% בניו המפשיר, לעומת 17 אחוז לרון פול, ו-16% לגינגריץ'. השפעתם הקטנה של האוונגליסטים, כמו גם הכוח הרב שיש לבוחרים העצמאיים במדינה, פועלים לטובתו של רומני, שהיה המושל של המדינה השכנה מסצ'וסטס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניוט גינגריץ'. מקום שלישי
צילום: AFP
מיט רומני. "המועמד היחיד שמסוגל לנצח את אובמה"
צילום: AP
מומלצים