שתף קטע נבחר

השנה נפתחה עם רעידת אדמה חזקה בטוקיו

תשעה חודשים אחרי הרעש האדיר, הצונאמי והאסון הגרעיני, בירת יפן שוב רעדה. העוצמה: 7.0. לפי שעה לא ידוע על נפגעים

ביום הראשון של השנה החדשה, יפן שוב רעדה: רעש אדמה בעוצמה של 7 דרגות הורגש הבוקר (יום א') בטוקיו ובסביבותיה במדינת האיים שבמזרח אסיה. הסוכנות המטאורולוגית של יפן מסרה כי אין התרעת צונאמי. לפי שעה לא ידוע על נפגעים.

 

ב-11 במרס בשנה שעברה התרחשה הרעידה החזקה ביותר שפקדה את יפן ב-140 השנים האחרונות, בעוצמה 9.0 והרביעית בהיסטוריה של המדידות. היא הובילה לצונאמי עם גלים בגובה של כ-10 מטרים. כ-20 אלף איש נהרגו, והגלים פגעו בכורים גרעיניים בפוקושימה שחלקם עברו היתוך ופלטו קרינה רדיואקטיבית מסוכנת. עד היום לא ברורות השלכות הקרינה על האזור כולו.

 

בשבוע שעבר נחשף דו"ח ועדה ממשלתית שחקרה את השתלשלות העניינים בעקבות הרעש, ובו נקבע כי תגובתה של יפן למשבר הגרעיני הייתה מבולבלת ורצופת בעיות,

 וכללה הישענות על הנחה שגויה שמערכת הקירור לשעת חירום של הכורים הגרעיניים פועלת, ועיכוב מיותר בחשיפת הדליפות הרדיואקטיביות.

  

בדו"ח שבו פורטה חקירת הממשלה תוארה תמונה מטרידה של עובדים ופקידי ממשל מודאגים ומבולבלים, שנאבקו כדי להגיב על התקלות. דו"ח הביניים, בן 507 עמודים, נשען בין השאר על ראיונות עם יותר מ-400 איש, בהם עובדים במתקן ופקידי ממשל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתמול חגגו שנה חדשה בטוקיו
צילום: רויטרס
טוקיו אחרי הריעדה במרס
צילום: AP
מומלצים