שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים: הסכם השלום לא מחייב אותנו

בכיר בתנועה שזכתה לרוב בבחירות לפרלמנט אמר שתנועתו לעולם לא תכיר בישראל. "מותר לנו להעלות את ההסכם בפני העם או הפרלמנט כדי שיביע את דעתו"

האם הסכם השלום בין ישראל למצרים בדרך למשאל עם? בכיר בתנועת האחים המוסלמים רמז כי ייתכן שסוגיית הסכם השלום עם ישראל תובא למשאל עם. דבריו נאמרים מספר ימים לפני השלב הסופי בבחירות לפרלמנט, שבהן זכו האיסלאמיסטים לרוב עד כה.

 

עוד בנושא הבחירות במצרים ב-ynet:

 

עוד בחדשות ynet:

 

בראיון לעיתון "אל-חיאת" אמר סגנו של המדריך הכללי של האחים המוסלמים, רשאד ביומי, כי "אנחנו לא חתמנו על הסכם השלום. מדובר בהסכם שהושלם בן לילה ומותר לנו להעלות אותו בפני העם או הפרלמנט הנבחר שלנו כדי שיביע את דעתו לגבי ההסכם, ואם הייתה כאן סוג של פגיעה בחירותו של העם וריבונותו".

 

לדבריו, "אנחנו ננקוט את הצעדים המשפטיים התקינים ביחס להסכם השלום. הוא לא מחייב אותי בכלל והעם יביע את דעתו בנושא".

 

בכיר באחים המוסלמים ציין כי "באופן זמני" הם מכבדים את האמנות הבינלאומיות, "אך אנחנו ננקוט צעדים משפטיים בעניין הסכם השלום עם הישות הציונית. זוהי זכותו של כל צד לבחון מחדש את ההסכם, והעם המצרי לא אמר את דעתו בעבר".

 

הוא הדגיש כי תנועתו לא תכיר בישראל בשום מקרה. "האם התנאי לשלטון הוא שנכיר בישראל?", הוא תהה בראיון לעיתון, "הדבר לא בא בחשבון לעולם, לא משנה מה יהיו הנסיבות. אנחנו לא נכיר בישראל בשום אופן. מדובר בישות אויבת, כובשת, עושקת ופושעת".

 

"לא נשתף פעולה עם ישראל בשום מצב"

לדברי ביומי, אף אחד מאנשי תנועת האחים המוסלמים לא ייפגש בעתיד עם ישראלים. "אני לא ארשה לעצמי לשבת עם פושע ולא נשתף פעולה עם ישראל בשום מצב",

הוא הדגיש.

 

השלב הסופי של הבחירות לפרלמנט במצרים ייערך השבוע בימים שלישי ורביעי. בין היתר ייערכו בחירות בשארם א-שייח, שגם הוא יעד תיירותי בולט, וגם בו צפויים האיסלאמיסטים להשיג את הבכורה.

 

לאחרונה הביעה גם מפלגת "א-נור" מטעם הסלפים נכונות לכבד את הסכם השלום עם ישראל, אך בהודעה שפרסמה הבהירה כי תפעל לשנות "סעיפים עושקים" בדרכים לגיטימיות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצרים יצביעו גם על הסכם השלום?
צילום: AFP
מומלצים