שתף קטע נבחר

פוענח רצח הד"ר לכימיה: נערות ליווי שדדו ושרפו

פתק עם שם של אשה ומספר טלפון הוביל חוקרים לבית באשדוד. היא וחברתה הודו ברצח ד"ר אלי ללוז בת"א ושחזרו אותו. לפי החשד, הן החלו לחגוג עם ללוז, דקרו אותו, שדדו 2,000 שקלים וטלוויזיה וניסו להצית את הגופה. גם חבריהן נעצרו

הד"ר הערירי הזמין שתי נערות ליווי לדירתו, אך המפגש הסתיים ברציחתו. פוענח הרצח של הד"ר לכימיה אלי ללוז בשבוע שעבר במרכז תל-אביב. במשטרה אומרים ששתי נערות ליווי קבעו עם ללוז בדירתו, אבל מה שהיה אמור להיות מפגש מיני הפך לרצח מתוכנן ולגופה חרוכה - והכול בשביל שוד שהניב 2,000 שקלים וטלוויזיה. שתי החשודות, אומרים החוקרים, שחזרו את המעשה ואף סיפקו פרטים מוכמנים מזירת הרצח.

 

רצח הד"ר לכימיה - כותרות קודמות:

יונה יהב ספד לד"ר לכימיה: "מי רצה להרע לך?" 

 

צוות החוקרים שהגיע בשעת צהריים לזירת הרצח ברחוב דיזנגוף 218 מצא גופת אדם בן 70, אזרח צרפת ערירי, דירה שרופה ואפס מידע מודיעיני. מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יורם אוחיון, הבין שהשעות הראשונות הן קריטיות והקים צוות חקירה מיוחד בראשותו של רב-פקד נסים דאודי.

 

אחת החשודות ברצח בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת החשודות ברצח בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

בהיעדר מידע מודיעיני החליט דאודי לנסות להגיע לסביבה הקרובה שלו. לחוקרים התברר כי לנרצח יש שני חברים קרובים שיכולים לספר על אורח חייו. בזירה עצמה מצאו החוקרים פתק ועליו שם של אשה ומספר טלפון. הם בדקו את המספר וגילו כי הוא אינו רשום על שמו של איש, וניסו לאכן אותו. במקביל, מידע מודיעיני ממחלק מוסר, שעוסק בעבירות מין, כיוון את החוקרים לעבר חשודה מסוימת.

 

הפריצה לדירה באשדוד

במשך עשרות שעות ארבו החוקרים לחשודים באזור ביתה של האשה באשדוד. ביום חמישי הוחלט לפרוץ לדירה והיא נעצרה. יחד איתה נעצרה חברתה, שמאוחר יותר התברר כי הייתה לפי החשד שותפה לרצח, ועוד שני אחים, בני זוגן של שתי נערות הליווי, החשודים במעורבות במקרה. כל הארבעה גרים יחד באותה דירה.

 

אחת החשודות מובלת לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת החשודות מובלת לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

במהלך החיפוש בדירה גילו הבלשים טלוויזיה שנגנבה מביתו של ד"ר ללוז, סכום כסף בסך 2,000 שקלים שנשדד ממנו וסכינים שנלקחו מביתו. אולם הפרט החשוב ביותר שנמצא היה טלפון ה"טוקמן" של החשודה, שמספרה נמצא על פתק בדירת הנרצח.

 

שעות לאחר הפריצה לדירה הגיע זמן פיצוח הפרשה. החוקרים הצליחו לשכנע את החשודה לספר על שהתרחש, ולפי המשטרה היא הודתה במעשה ושחזרה אותו. מאוחר יותר, הודתה גם חברתה במעשים שיוחסו לה.

 

מדבריה עולה כי ללוז הזמין את נערות הליווי, זמן קצר לאחר שנפרד מחבר שלו בשעה 22:00, ערב לפני מציאת הגופה. הוא הכיר את החשודה ממפגש ביניהם כמה ימים קודם לכן. כאשר הציעה שתבוא עם חברתה, ללוז הסכים.

 

הבית היה סגור, אז האש לא התפשטה

לפי החשד, בעקבות המפגש הראשוני בין נערת הליווי לנרצח, זממו השתיים את הפשע. במשטרה חושדים שהן הגיעו עם חומר מסמם לדירה של ללוז. לאחר 40 דקות שבהן שתו השלושה לשוכרה, הן פנו לחדר השינה על מנת לקיים יחסי מין.

 

רק שעות ארוכות אחרי הרצח הריחו השכנים משהו שרוף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רק שעות ארוכות אחרי הרצח הריחו השכנים משהו שרוף(צילום: מוטי קמחי)

 

אלא שבמקום זאת, לפי החשד, הן שלפו סכינים ודקרו את ד"ר ללוז. במקביל, אחת מהן אף חנקה אותו בשקית ניילון. במשטרה מעריכים שהמעשה היה מתוכנן. החוקרים גם נדהמו מכך שבמקום לברוח, הן נשארו בדירה זמן רב - ממשיכות לשתות שתייה חריפה ומחפשות פריטים יקרי ערך.

 

בחיפושן, כך חושדים במשטרה, הן מצאו כ-2,000 שקלים במזומן. בנוסף, עקרו החשודות את מסך הטלוויזיה השטוח שהיה תלוי על הקיר. רגע לפני שיצאו מהדירה הן שפכו אלכוהול על גופתו של ללוז והציתו אותה. למרבה המזל, הבית היה סגור כך שחמצן לא נכנס אליו, והשריפה לא התפשטה. לאחר המעשה הן ירדו עם הטלוויזיה ונסעו במונית לאשדוד. מאוחר בבוקר שלאחר מכן, הריחו שכנים ריח מוזר עולה מהדירה והזעיקו את המשטרה ומכבי האש.

 

שדדו עוד לקוחות?

לטענת המשטרה, החשודה שחזרה את המעשה וכללה בדבריה פרטים מוכמנים שנמצאו בזירת הרצח, שרק היא יכולה הייתה לדעת. מבחינת חוקרי תחנת לב תל-אביב מדובר למעשה בתיק סגור. עם זאת, בשלב זה לא ברור מהי מידת מעורבותם של האחים ברצח, ואם ידעו על כוונותיהן של השתיים.

 במשטרה בודקים גם אם הן שדדו לקוחות אחרים שלהן.

 

ללוז, אזרח צרפתי שרכש את הדירה ונהג להגיע אליה אחת לכמה חודשים, עבד בעבר במכון ויצמן ויצא לגמלאות. כמה מקרוביו מתגוררים בירושלים, אמו הקשישה בצרפת. חברו דוד שומרון סיפר כי לאחרונה תכנן להשתקע בישראל.

 

"הכרנו את טוב לבך, את חוכמתך", ספד לו בהלוויה חברו יונה יהב, ראש העיר חיפה. "אנחנו לא מאמינים שמישהו רצה להרע לך. עכשיו כשתגיע למעלה תהיה מליץ יושר עבורנו". בסוף ההספד פרץ יהב בבכי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר אלי ללוז
רפ"ק נסים דאודי, ראש צוות החקירה
צילום: קובי וולף
תת-ניצב יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון
צילום: דרור עינב
אחד החשודים בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים