שתף קטע נבחר

מנקים את הפנים. מדריך

לפני שמפנקים את עור הפנים בלחות, חשוב לנקות אותו נכון וביסודיות. הדבר נכון במיוחד בחורף, בו תנודות מזג האוויר גורמות לעוד יבש, אדמומי ומגורה. מדריך פשוט ויעיל שהכנו יסייע לכם להכין את העור להנחת לחות

העונה הקרה לא עושה טוב במיוחד לעור הפנים שלנו. כשמוסיפים לכך את מי הברז הקשים, המייבשים ומגרים את עור הפנים, ואת התנודות הקיצוניות במזג האוויר – מתקבלות תופעות כמו יובש, אדמומיות ואי נוחות. בעיקר סובלות מכך נשים הנוטות לאלרגיות ונשים בעלות עור עדין, רגיש ויבש.

  


צילום: shutterstock

 

מדוע חשוב לנקות?

כאשר עור הפנים נקי, חומרי הטיפוח חודרים אליו טוב יותר ומונעים את האצת הזדקנותו. הניקוי בערב נועד בעיקר להסרת איפור, לכלוך ושמנוניות, ואילו הניקוי בבוקר נועד להעניק תחושת רעננות וניקיון לקראת היום החדש ולפני הנחת הסרום וקרם היום. ניקוי הפנים, ובעיקר שטיפתם במים, עלולים להגביר את היובש ואי הנוחות. כדי לנקות אותם בלי להחריף את הרגישות הזמנית, יש להימנע מניקוי אגרסיבי עם גרגרי פילינג, סבונים ומסכות מייבשים, ולהעדיף מוצרים שאינם מכילים חומרים הידועים כמעוררי רגישות (למשל, בושם או אלכוהול).

 

הניקוי הבסיסי: מים וסבון

סבון הוא חומר בעל דרגת חומציות בסיסית, המאפשרת את הקצפתו. הקצף אמנם מנתק לכלוך, איפור, שמנים ושומנים ממקום אחיזתם, ממיס אותם ומאפשר את שטיפתם במים, אך במקביל הוא ממיס את שכבת ההגנה השמנונית, ולכן מגביר את היובש. גם מים מייבשים, בעיקר מי הברז באזור הגיאוגרפי שלנו, המכילים ריכוז גבוה של סידן שמעניק להם קשיות מסוימת. למרות זאת הם עדיפים ממגבונים. לכן, אם משתמשים במגבוני ניקוי, יש לשטוף אחריהם את הפנים במים.

 

מבחר סבונים וקצפים שניתן להשיג ברשתות הפארם ובבתי המרקחת:

 


שורה עליונה:  מוס ניקוי של מארי קור (208 שקל), קרם ניקוי מקציף אקניל (58 שקל), ג'ל ניקוי על בסיס דבש של כריסטינה (61 שקל)

שורה שנייה: ג'ל הניקוי עם המברשת של גרנייה (כרגע במחיר השקה 35 במקום 70 שקל), סבון ניקוי של סותיס (221 שקל), קצף ניקוי של ג'יג'י (109 שקל), ג'ל רחצה לטיהור עמוק עם מברשת "Clean- Pod" מסיליקון של לוריאל (75 שקל), סבון רימונים של קארט קוסמטיקס (60 שקל)

שורה שלישית: קרם-מוס של סבון (75 שקל), קרם ניקוי של גינו (198 שקל), סבון מקציף של קלרינס (165 שקל), סבון ניקוי של ד"ר קליין (208 שקל), נוזל שהופך לקצף ניקוי של לאו'קסיטן (149 שקל).

 

 

כך תיטיבי עם עורך לאחר השטיפה במים:

1. אל תתני למים להתייבש על העור שלך באוויר הפתוח, אלא הספיגי אותם בעדינות במגבת.

2. הספיגי פיסת צמר גפן במעט מי פנים (לעור עדין, נטולי אלכוהול), והעבירי על עור הפנים לצורך הסרת עודפי "המים הקשים‭."‬

 

 

העשרה בלחות

המשימה החשובה של חומרי הניקוי היא שלא ייבשו את העור. לצורך זה, יצרנים נוטים להעשיר בחומרי לחות והרגעה את מוצרי הניקוי לעור עדין, יבש ורגיש, כדי לאפשר למוצר לנקות את העור בלי להותיר בו תחושת מתיחות ויובש. כדאי לבדוק את הכיתוב על גבי אריזת המוצר כדי לוודא זאת, או להתייעץ עם דיילת המכירה.

 

 

מקציפים

רבות מאיתנו אוהבות את חומרי הניקוי המקציפים כי הם מעניקים תחושת ניקיון. יתרונם על פני סבון רגיל בכך שהם עדינים, מקציפים מאוד ודרגת החומציות שלהם נייטרלית וזהה לזו של עור הפנים. הם מיוצרים לסוגי עור שונים, והתאמה זו חיונית, שכן מקכ ציף לעור שמנוני עלול לייבש יתר על המידה עור יבש. המנקים המקציפים מיוצרים בשלושה מרקמים: קרם, ג'ל או מוס. הבחירה היא לפי העדפה אישית, אם כי המוס, בדרך כלל, עדין יותר ומכוון לעור עדין ורגיש.

 

מבחר מי פנים, חלב פנים ועוד. ניתן להשיג ברשתות הפארם ובתי מרקחת:

 


שורה ראשונה: מי פנים מסדרת אנג'ליקה של "לאוקסיטן" (100 שקל), מי פנים של נטורל סי ביוטי (75 שקל), מי פנים של לה רוש פוזה (120 שקל), קלרינס מי פנים מנטה או אפרסק (177 שקל), חלב פנים (65 שקל).

שורה שנייה: תחליב ניקוי וטונר 3 ב-1 של אהבה (80 שקל), תחליב פנים של יונקה (219 שקל), מי פנים של לייף (50 שקל), חלב פנים של נטורל סי ביוטי (75 שקל), סבון משקם של ג'יג'י (158 שקל)

שורה שלישית: מי פנים 3 ב-1 של איב סן לורן (215 שקל), מי פנים של ג'ייד (70 שקל), מי פנים של וישי (129 שקל),

 

 

חלב פנים וקרם ניקוי

המקציפים למיניהם טובים להסרת שאריות איפור, אבל לא תמיד מספיקים להסרתו המלאה, ואינם מתאימים להסרת איפור עיניים. לעור עדין ורגיש מומלצת הדרך הקלאסית של הסרת איפור עם חלב פנים, ולאחריו פעולה משלימה של מי פנים. בחלק מהתכשירים משולבים צמחים הידועים כמרגיעים מצבי גירוי בעור הפנים, ביניהם קמומיל (בבונג)‬ אלוורה, ליקוריץ, אובלפיחה ועוד. את המענה המלא ביותר לניקוי עור פנים רגיש, כולל הסרת האיפור, נותנים תכשירים אותם מעסים בעדינות לעור באמצעות כריות האצבעות, ואין צורך להסירם במים (לבעלות עור רגיש אף מומלץ לא לשטוף את הפנים לאחר השימוש).

 

עוד תכשירים מומלצים ברשתות הפארם ובתי המרקחת:

 


ג'ל ניקוי מקציף "מאק" (115 שקל), ג'ל גרגירים לניקוי עמוק "לוריאל" (55 שקל), ג'ל ניוואה (71 שקל); ג'ל ניקוי סדרת אנג'ליקה של "לאוקסיטן" (200 שקל); ג'ל ניקוי של DSM מחיר: 35 שקל (ל-250 מ"ל!)

ג'ל מקציף של "ג'ייד" (76 שקל), ג'ל ניקוי של יונקה (235), ג'ל ניקוי של ג'יג'י (109 שקל)

 

ג'ל ניקוי גרגירים של לייף (55 שקל), ג'ל בוץ של נטורל ביוטי (75 שקל), ג'ל ניקוי של אוון (130 שקל)

 

מי פנים של לנקום (240 שקל), ג'ל ניקוי של רונית רפאל (187 שקל), ג'ל מקציף לעור של ג'ייד (76 שקל)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנקים את הפנים. כך תעשו זאת
צילום: shutterstock
על פנים נקיות, מניחים קרם לחות שמתאים לעורכם
צילום: shutterstock
לאשה בפייסבוק
מומלצים