שתף קטע נבחר

הרבצ"ר: אנשי דת התומכים בהדרה לא ירצו בצה"ל

הרב הצבאי הראשי רפי פרץ כינס את הרבנים הצבאיים, והבהיר להם: "אין ולא תהיה הדרת נשים בצה"ל". הוא הדגיש שמרצים חיצוניים שמוזמנים להרצות בצבא יצטרכו "לשמור על אחדות המסר", וכל כניסת גורם רבני לא צבאי תצריך אישור ממנו

הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, כינס היום (א') בהוראת הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, את כל הרבנים הצבאיים בצה"ל לשיחת הבהרת נהלים בעקבות מקרים של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל. הרב הצבאי הראשי הבהיר כי "אין ולא תהיה הדרת נשים בצה"ל. דווקא עלינו, מי שיודעים את חשיבות כבודה של האישה, לדאוג שהפולמוס הזה לא יחדור לשורותינו".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

הרב פרץ הבהיר כי לפי החלטת הרמטכ"ל, מרצים חיצוניים המוזמנים על ידי צה"ל להרצות בתוך הצבא, צריכים לשמור על אחדות השורות והמסר. "מי שלא מבין את השפה ואת המסר של הרבצ"ר, לא יכול לדבר בפני חיילי צה"ל. כל כניסה של גורם רבני לא צבאי לצה"ל בעת הזו - עוברת דרכי באופן אישי", קבע תא"ל הרב פרץ, שהבהיר: "הרבנים הצבאיים צריכים אחריות וזהירות גדולה, כלפי (השאלה) מי יקבל את הזכות לדבר בפני חיילי צה"ל".

 

הרב הצבאי הראשי הדגיש כי "אירועים של הדרת נשים שלא יעלו על הדעת, אין לייחס אותם לציבור שלם ויקר". הוא הבהיר כי הרבנים הצבאיים ניצבים "כחלק מחזית המאבק", ובהתאם לכך עליהם "למנוע תופעות של הדרת נשים בצה"ל, כחלק מהאחריות הרחבה של אחדות השורות". הרבצ"ר הדגיש כי "צו השעה הוא אהבת ישראל ואחדות השורות. זהו הצו החשוב ביותר שאני רואה בעת הזו. זו השורה הראשונה והתחתונה בדבריי".

 

מפגש הרבנים הצבאיים בבית החייל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מפגש הרבנים הצבאיים בבית החייל(צילום: ירון ברנר)

 

הרבצ"ר הדגיש את הנחיות הרמטכ"ל בסוגיית שירת נשים בצה"ל, לפיהן אין הדרת נשים בצה"ל ובכל הטקסים הרשמיים

חלה חובת נוכחות מחייבת של כלל החיילים. הוא הבהיר כי באירועי הווי, שאינם נושאים אופן צבאי, יש מקום לשיקול דעתם של המפקדים. "מחובתנו הגדולה לעמוד בצמתים מרכזיים ברגישות גדולה בעת הזו, לזהות מוקדי חיכוך מראש ולהיות שם על מנת לסייע לחיילות, לחיילים ולמפקדים", הוסיף הרבצ"ר, שקרא לרבני הפיקודים "לקחת יותר אחריות בעת הזו".

 

"אנחנו רבנות של כולם, זה בראש החזון שלנו. אנו נושאי הכלים של מדינת ישראל וצה"ל, וזהו כבוד גדול להיות בתפקיד הזה בדור התקומה", סיכם הרבצ"ר, שהוסיף וקרא לרבנים "לפעול במלא המרץ לאחדות השורות. אסור לנו לעמוד מנגד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב הצבאי הראשי פרץ, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים