שתף קטע נבחר

מתמודד רפובליקני: אפציץ באיראן אם אהיה נשיא

ריק סנטורום מחריף את הטון לקראת הבחירות המקדימות הראשונות שייערכו עוד יומיים. הוא תקף את ממשל אובמה שאינו עושה די מול טהרן והצהיר כי ידרוש את פתיחת אתרי הגרעין לפיקוח

המירוץ מתחמם – וכך גם המועמדים. 48 שעות לפני הבחירות המקדימות הראשונות לראשות המפלגה הרפובליקנית, הצהיר היום (יום א') המתמודד ריק סנטורום כי אם ייבחר לנשיא, הוא יפציץ את אתרי הגרעין של איראן, אם לא ייפתחו לפיקוח בינלאומי.

 

החדשות האחרונות מהמירוץ הרפובליקני:

המפלגה ושבעת המועמדים. מי יעמוד מול אובמה?

עסק משפחתי: הרפובליקנים מגייסים עזרה מבית

 

סנטורום, סנאטור לשעבר מפנסילבניה, האשים את הנשיא ברק אובמה כי הוא אינו עושה די כדי למנוע מאיראן פיתוח נשק גרעיני וכי התנהלותו הופכת את ארה"ב לנמר של נייר בעיני העולם. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC אמר סנטורום אמר כי כנשיא הוא יורה למנהיגי איראן לפתוח את אתרי הגרעין לפיקוח ולהתחיל לפרקם, או שארה"ב תתקוף אותם.

 

סנטורום. 15% בסקרים האחרונים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סנטורום. 15% בסקרים האחרונים(צילום: AFP)

 

לאורך כל מערכת הבחירות התבטא סנטורום בעד הקשחת עמדותיה של וושינגטון כדי למנוע מאיראן את קידום תוכנית הגרעין שלה. אולם יומיים לפני הבחירות המקדימות באייווה, מחריף סנטורום את הטון. בכך הוא גם פועל להבדיל את עצמו מעמדותיו של המועמד רון פול, שאמר כי אל לארה"ב להפריע לאיראן להתגרען.

 

ממשל אובמה מנהל בשלוש השנים האחרונות מאמץ להידוק הסנקציות הכלכליות על איראן. אתמול חתם אובמה על החוק שמטיל סנקציות על הבנק המרכזי של איראן. בתקופה האחרונה, בכירים אמריקנים כשר ההגנה לאון פנאטה וראש המטות המשולבנים פטריק דמפסי דיברו לראשונה בפומבי על אופציה צבאית באיראן.

 

סנטורום, פול ומיט רומני שומרים על מעמדם בסקר שמפרסם היום העיתון הגדול באיווה,

"דה מוין רג'יסטר", לקראת הבחירות. מהסקר החדש עולה כי רומני זוכה ל-24 אחוזי תמיכה, פול זוכה ב-22 אחוזים ובסנטורום תומכים 15 אחוזים, והוא דומה לשני סקרים קודמים שהתפרסמו בשבוע שעבר ב-CNN וב-NBC.

 

עם זאת, יותר מ-40 אחוזים מהבוחרים העידו בסקרים האחרונים כי הם עשויים לשנות את דעתם. הערב ייפתחו באייווה אסיפות הבחירות המסורתיות, שבהן נואמים מנסים לשנות את דעתם של הבוחרים, שעומדים ליד שכנים וחברים ועשויים להיות מושפעים מהם.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנטורום. מחריף את הטון
צילום: רויטרס
פול. ארה"ב לא צריכה להתערב באיראן
צילום: רויטרס
רומני. 24 אחוזי תמיכה
צילום: AP
אובמה. "הופך את ארה"ב לנמר שלנייר"
צילום: MCT
מומלצים