שתף קטע נבחר

משתתף בהפגנה: "היחס לחרדים - כמו חוקי הגזע"

משה, שלקח חלק עם אחיינו ב"מיצג השואה" במוצ"ש, מגיש כתב אישום נגד החברה החילונית והציונית: "גם לשואה קדם מסע הסתה פרוע נגד יהודים, ומה שקורה עכשיו מזכיר את התקופה ההיא. אנחנו מפחדים שנגיע לאינתיפאדה חילונית"

מיצג הילדים העונדים טלאי צהוב  בהפגנת החרדים אתמול זעזע רבים במדינת ישראל , וכעת מגיע שלב ההסברים. משה, איש העדה החרדית ותושב שכונת מאה שערים, שלקח חלק עם אחיינו בן ה-8 ב"מיצג השואה", אומר היום (א') ל-ynet כי נוכח "ההסתה נגד החרדים" - הוא לא הופתע מההד התקשורתי של המהלך ואינו מתחרט על המעשה. משה דיבר לראשונה ב"קו החשיפות" - קו חדשות טלפוני חרדי.

 

ירושלים 2011, ורשה 1943 (צילום: נועם מושקוביץ, יורגן שטרופ מאי 1943) (צילום: נועם מושקוביץ, יורגן שטרופ מאי 1943)
ירושלים 2011, ורשה 1943(צילום: נועם מושקוביץ, יורגן שטרופ מאי 1943)

 

לדבריו, מנהיגי העדה תמכו באופן המחאה גם אם לא השתתפו בהפגנה בעצמם. "הם לא קראו באופן פומבי להשתתפות בהפגנה משום שחששו מאלימות קשה של המשטרה", אמר. "בלבם של הרבנים קונן חשש אמיתי מפני ירי כדורי גומי לעבר המפגינים ואף מעבר לזה, שהרי דם החרדים הותר.

 

העימות החרדי-חילוני - כתבות אחרונות:

 

"היה חשוב לנו שהחילונים יבינו תחת איזו מתקפה אנחנו נמצאים. צריך לזכור שהשואה לא התחילה ישר בתאי הגזים. קדם להם מסע הסתה פרוע נגד היהודים. גם אחרי ליל הבדולח היו כאלה שהעדיפו לעצום עיניים. מה שקורה עכשיו מזכיר את השנים ההן וזה בהחלט יכול להגיע לאינתיפאדה חילונית".

 

הפגנת החרדים במוצ"ש. "הרבנים חששו מירי כדורי גומי" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
הפגנת החרדים במוצ"ש. "הרבנים חששו מירי כדורי גומי"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

משה משווה את יחס החברה לחרדים ל"רדיפה הדומה לחוקי נירנברג". לטענתו, העובדה שחרדי שתקף מילולית חיילת באוטובוס מואשם בהטרדה מינית, על אף שמשפטנים רבים טוענים שכלל לא הייתה עילה למעצר, דומה לחקיקה גזענית: "זה בדיוק כמו אותם חוקי גזע שחלים רק על אנשים מסוימים. הרי אם היו עושים דבר כזה לערבי - התקשורת כולה הייתה מתהפכת. אבל עכשיו אף אחד לא פוצה פה".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"אף אחד לא ילמד אותי מה זה לכבד את זכר הנספים, גם בני משפחה שלי נספו", עונה משה לאמירה כי השימוש בטלאי הצהוב מהווה זילות של השואה. "בישראל הציונית יש מאות אלפי יהודים שחיים כגויים גמורים, בדיוק כמו בגרמניה, ואתמול הם הלכו לחגוג את חג המולד עם עצי אשוח. אם במפקדת הגסטאפו היו שומעים איך שותים פה לשוכרה ביום שבו היהודים באירופה פחדו להוציא את האף מהבית מחשש לפוגרומים,

הם היו חוגגים. זה הניצחון הכי גדול של היטלר. אז הם אלה שמטיפים לי על זילות השואה?

 

"השקפת התורה היא ש'גדול המחטיאו (גורם לו לחטוא, ק"נ) יותר מן ההורגו'. נכון שהגרמנים רצחו שישה מיליון איש באופן גשמי, אבל השלטון הציוני גרם לרבים יותר שלא לדעת מה זה 'שמע ישראל'. מי שהרג יהודים לקח מהם רק את העולם הזה, והציונים לקחו להם גם את העולם הבא".

 

משה מספר כי שחזור תמונת הילד מגטו ורשה לא הייתה מתוכננת אלא "יוזמה מקומית", אך סירב לגנות גם אותה. לדבריו, "כשהחילונים יסבירו למה הם מתנהגים כמו הגרמנים - נדבר".

 

על מחאת יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, נגד השימוש שעשו המפגינים בקטינים, אמר: "איפה הוא היה במחאה החברתית כשאמהות הפגינו עם תינוקות בעגלות? אני לא זוכר ששמענו אותו כשבבית שמש השתמשו בנעמה מרגוליס כדי לנגח את החרדים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדי אסירים וטלאי צהוב. "לא יטיפו לנו על זילות השואה"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים