שתף קטע נבחר

יפן: חבר הכת המבוקש הסגיר עצמו לאחר 17 שנה

מקוטו היראטה היה חבר בכת שפיזרה גז עצבים ברכבת התחתית בטוקיו ב-1995. היום התייצב בתחנת המשטרה כשהוא מבקש "להשאיר את העבר מאחוריו". שני חברי כת עדיין מבוקשים

לפני 17 שנה גרמה הכת שבה היה חבר לזעזוע כאשר פיזרה גז ברכבת התחתית בטוקיו וגרמה למותם של 13 בני אדם. היום (יום א') הסגיר את עצמו למשטרה אחד משלושת המבוקשים האחרונים בפרשה, בנימוק שהוא "רוצה להשאיר את העבר מאחוריו".

 

מקוטו היראטה, בן 46, היה חבר בכת "אום שינריקיו", "דוקטרינת האמת הנעלה של היקום", והסגיר את עצמו לאחר שנחשב לפושע נמלט במשך שנים. על פי המשטרה, הוא חטף אדם ב-1995 וגרם למותו. הקורבן היה אח של חברה בכת שניסתה לברוח מהקבוצה, לאחר שחבריה שכנעו אותה לוותר על אדמתה. היראטה וחבריו ניסו לסמם אותו כדי להוציא ממנו מידע על אחותו, והוא מת ממנת יתר.

 

פצוע בפיגוע הכימי בטוקיו. 13 נהרגו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פצוע בפיגוע הכימי בטוקיו. 13 נהרגו(צילום: AFP)

 

באותה שנה פיזרו חברי הכת גז עצבים ברכבת התחתית בטוקיו. בפיגוע נהרגו 13 בני אדם ונפצעו למעלה מ-6,000. הכת צברה נשק קונבנציונלי, כימי וביולוגי, כהכנה להתנגשות אפוקליפטית עם הממשלה.

 

הגורו שוקו אסהרה עם משפחתו. ממתין להוצאה להורג (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הגורו שוקו אסהרה עם משפחתו. ממתין להוצאה להורג(צילום: EPA)

 

סוכנות הידיעות היפנית NHK דיווחה כי היראטה אמר לשוטרים כי הוא מעוניין "להשאיר את העבר מאחוריו". ברשותו היו תרמיל ובו חפצים בסיסיים, וארנק ובו כמה מאות דולרים. הוא הכחיש כי גרם למוות שבו הואשם.

 

היראטה הוא אחד משלושה חברי הכת האחרונים המבוקשים. השניים האחרים עדיין נמלטים מהחוק.

 

כמעט 200 מחברי הכת הורשעו במעורבות בפיגוע הגז ובעשרות פשעים אחריפ. 13 מהם, כולל מנהיג הקבוצה, שוקו אסהרה, נידונו למוות וממתינים לעונשם. איש לא הוצא להורג עד כה. הכת שינתה את שמה ל"אלף" והמשטרה מפקחת על פעולותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היראטה. רק תרמיל וארנק עם מאות דולרים
צילום: AFP
מומלצים