שתף קטע נבחר

עסקה: הנער שדקר את פיליפ גלר הודה בהריגה

חברו של הנער מבאר שבע, שהואשם כי דקר אותו למוות בקיץ האחרון בעקבות ויכוח במסיבה בבית, הודה במסגרת הסדר טיעון בהריגתו. משפחת הקורבן הסכימה, העונש טרם נקבע

הסדר טיעון בפרשת מות הנער פיליפ גלר . אחרי הגשת כתב אישום מתוקן הודה בצהריים (יום ב') חברו בן ה-16 של גלר בהריגה. הצדדים לא הגיעו לסיכום בנוגע לעונש שיוטל עליו. משפחתו של גלר הביעה את הסכמתה להסדר, ואמו סיפרה ש"היא מקווה שהסיוט הזה ייגמר, כי כל פעם שבאים לבית המשפט זה כמו שדה קרב".

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בכתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע לא נעשו שינויים מהותיים, פרט להשמטת מקרה שבו תקף הנאשם את גלר בעבר. הנער הנאשם היה אמור להודות בעובדות כתב האישום המתוקן לפני כמה שבועות, אך בעקבות התמוטטות אמו ורצונה להיות לצדו ברגע שבו יודה בהריגה, בית המשפט דחה את הדיון. היום הוא הגיע מהמוסד בו הוא שוהה, כשעל פניו ברדס מעילו. לפי חוק הנוער, הוא יורשע רק לאחר שיוגש תסקיר שירות מבחן.

 

אמו של גלר סיפרה כי "הרגשנו שזה כמו קרקס, שמתעללים בנו. עכשיו סוף סוף הגענו לשלב הזה ואני מצפה שהוא יקבל עונש הולם, כבד. זה הריגה, אבל לדעתי זה רצח. זה היה נורא פוגע לראות אותו היום. המקום שלו הוא בכלא, זה המקום לרוצחים. אני לא מבינה איך נתתי לבן שלי להסתובב איתו ולא חששתי".

 

סניגורו של הנאשם, עו"ד תומר אורינוז מהסנגוריה הציבורית, אמר כי "הנאשם הביע חרטה עמוקה על הטרגדיה הנוראה, הוא הביע צער. הנאשם לא ישן כבר חודשים בלילות וחווה את כל האירוע שוב בסיוטים. המנוח היה חברו הכי טוב של הנאשם והוא מתפלל שהגלגל יחזור אחורנית. זו טרגדיה גם למשפחת המנוח וליבנו איתם".

 

מכתב האישום המקורי, שהוגש נגד הנער לפני כחצי שנה על-ידי עו"ד רותם יוחנני מפרקליטות מחוז דרום, עולה כי גלר התארח עם עוד מספר חברים בביתו של הנאשם בלילה שבין 3 ל-4 ביוני השנה. בשלב מסוים פרץ ויכוח בין גלר לנאשם, שהתפתח גם למאבק פיזי. המאבק החל בבית והמשיך בפארק. בתום המאבק, הסתגר הנאשם בביתו, ואילו גלר נעמד מחוץ לבית, כשהוא מחזיק בידו אבן גדולה, וקרא לנאשם לצאת החוצה מספר פעמים.

 

קרוביו של גלר בבית המשפט, היום. "כמו קרקס" (צילום: בני בן סימון) (צילום: בני בן סימון)
קרוביו של גלר בבית המשפט, היום. "כמו קרקס"(צילום: בני בן סימון)
  

לאחר מספר ניסיונות של הנאשם להרחיק את המנוח מביתו, בין היתר באמצעות איום כי ידקור אותו בסכין שאחז בידו, נותר גלר בחצר הבית, כשהוא מחזיק את האבן בידו. לפי כתב האישום, הנער יצא אל גלר כשהוא אוחז בסכין גדולה, לפת אותו והצמיד את הסכין לצווארו, כשהוא שב וקורא לו לעזוב את המקום.

 

לפי כתב האישום, גלר אמר לנאשם ש"אם הוא גבר", יניח את הסכין, והם "ילכו מכות בלי כלום". גלר הניח את האבן על אדן החלון והראה לנאשם שידיו ריקות. הנאשם המשיך לאחוז בסכין, נכתב באישום, וחברו ניסה להוציא את הסכין מידו של הנאשם. בשלב כלשהו הסכין נפלה על הרצפה, והחבר דרך עליה על מנת למנוע מהנאשם להרימה. למרות זאת, נטל הנאשם את הסכין.

 

"צא לי מהבית"

החברים שנכחו בחצר הבית והיו עדים למתרחש, ניסו להרחיק את גלר מהבית, ובמקביל להרחיק את הנאשם ממנו, אך גלר, אשר בשלב כלשהו לקח שוב את האבן לידו, לא עזב את חצר הבית, והתיישב על המדרגות בחצר. בשלב זה נכנס הנאשם אל הבית, לקח מהמטבח סכין גדולה באורך של כ-20 סנטימטרים, ויצא אל החצר.

 

"תעוף מפה, צא לי מהבית", צעק הנאשם לעבר גלר לאחר שאחז בו בכוח וגרר אותו במורד המדרגות. לפי כתב האישום, הוא הצמיד לצווארו את הסכין תוך שהוא מאיים עליו כי ידקור אותו אם לא ייצא מביתו.

 

גלר אמר לנער שהוא יוצא, אך אז הסתובב והטיח את האבן שהחזיק בידו לעבר פניו של הנער. האבן פגעה בפניו ופצעה אותו. באותו רגע דקר לפי האישום הנער את גלר באזור המפשעה,

דקירה עמוקה שחדרה אל בטנו. גלר קרס על הקרקע כשהוא מדמם, ולבסוף מת. מהפרקליטות נמסר כי בשל מיקום הדקירה, לא ניתן היה להוכיח כוונת רצח, ולכן הואשם הנער בהריגה בלבד.

 

בנוסף, החליטו בפרקליטות לא להעמיד לדין חלק מחבריו של גלר, שנחשדו כי לא סייעו לו, לאחר שבחקירה התברר כי מיד לאחר האירוע התקשרו שלושה מהנערים למד"א על מנת להזעיק עזרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודקוציה: רועי עידן
פיליפ גלר
צילום רפרודקוציה: רועי עידן
הלוויתו של גלר בבאר שבע
צילום: זאב טרכטמן
הנאשם ברצח, היום בבית המשפט
צילום: בני בן סימון
מומלצים