שתף קטע נבחר

טיבי לעג לנאמן: "משפטן מזהיר, מהלך מחפיר"

"איפה יענקל'ה?", שאל בכנסת הח"כ מרע"ם-תע"ל - והקריא שיר כתב לשר המשפטים בעקבות חוק לשכת עורכי הדין: "נזק רב גרמת למכביר. יחד עם ילד הכאפות הכביר (אלקין) ואיתם הבולשיביק הצעיר (לוין) את עורכי הדין ההם רציתם להדיר"

המחאה המקורית של אחמד טיבי: חבר הכנסת מרע"ם-תע"ל תקף היום (ג') את שר המשפטים, יעקב נאמן, על רקע אישורו לקריאה שנייה ושלישית של חוק לשכת עורכי הדין, שנועד לשנות את הרכב הוועדה למינוי שופטים.

 

"איפה יענקל'ה?", שאל טיבי, "מעשה במשפטן די מזהיר, שהוביל מהלך די מחפיר וכשבכנסת עלה החוק האכזר, את מקום הימצאו הוא הסתיר. יענקלה יענקלה האביר, נזק רב גרמת למכביר. יחד עם ילד

הכאפות (הכוונה לזאב אלקין - מ.א) הכביר ואיתם הבולשיביק הצעיר (יריב לוין) את עורכי הדין ההם רציתם להדיר".

 

לפי ההצעה, חברי מועצת לשכת עורכי הדין יוכלו לסמן בטופס הבחירה לוועדת השופטים נציג אחד בלבד במקום שניים כיום. הדבר אמור להוביל למעשה לבחירת

נציג מטעם כל מחנה בלשכת עורכי הדין - וצפוי לשנות את מאזן הכוחות בוועדה לבחירת שופטים. אם החוק יאושר, יתקיימו בחירות חדשות בלשכה.

 

החוק המדובר עורר אתמול סערה בישיבת סיעת הליכוד, כאשר השרים התנגדו  לו והתעמתו עם חברי הכנסת אלקין ולוין, שיזמו את החוק. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע שישקול מחדש את עמדתו בנושא, והיום הוא נפגש עם נאמן. השניים סיכמו לדון בנושא שוב בפגישה נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד טיבי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים