שתף קטע נבחר

השפלה ופיטורים: ח' החשמל בעקבות 5 סופגניות

עובדי חברת החשמל נהנים מתנאים מעולים: חשמל חינם, ועד חזק ומשכורות שמנות. לעומת זאת, כמה סופגניות שנעלמו הסעירו את המערכת והובילו לחקירה נרחבת נגד עובדי שמירה. "ידיעות אחרונות" מדווח כי 8 שומרים התבקשו לעבור פוליגרף - שניים מהם פוטרו והשאר הושעו. "תוחקרו אחד אחד"

קציני הביטחון של חברת החשמל עסקו בימים האחרונים בסוגיה הרת-גורל: ניסיון לאתר מי ממאבטחי החברה "גנב" חמש סופגניות ואכל אותן ללא רשות.

 

 

הכל התחיל כשבאחד מלילותיו הקרירים של חג החנוכה הובא לשערי תחנת הכוח "אלון תבור" הסמוכה לעפולה ארגז סופגניות חמות וטריות. הארגז יועד להגיע במלואו לחדר האוכל של עובדי התחנה, אלא שבדרך - תחזיקו חזק - גילו אנשי המשק שחסרות בו חמש סופגניות.

 

בחברה הגיעו למסקנה שמדובר בגניבה נפשעת מאין כמוה והחליטו לפתוח בחקירה. מהמידע שהגיע ל"ידיעות אחרונות" עולה כי הקב"טים של תחנת הכוח לא מצאו מנוח מאז התגלתה "הפרשה החמורה‭."‬ הם פצחו בחקירה ושמו על הכוונת שלהם את החשודים המיידיים, אלו שראו את המאפים השמנוניים במו עיניהם: שמונת המאבטחים שעבדו במשמרות הלילה והבוקר. "קצין הביטחון ואנשיו התקשרו אליהם וביקשו לדעת מי עבד בלילה‭,"‬ סיפרו אתמול חבריהם שלהמאבטחים. "הם תיחקרו אותם אחד-אחד‭." ‬

 

"היה קר, הייתי רעב"

חריצותם של קציני הביטחון הניבה במהרה פרי - הודאה. "אחד המאבטחים אמר: 'היה קר, הייתי רעב, אכלתי סופגנייה אחת‭,"'‬ סיפרו המכרים. "אבל הם לא הסתפקו בכך ודרשו לדעת לאן נעלמו עוד ארבע סופגניות‭."‬ בשלב הזה, אומרים מקורבי המאבטחים, החקירה עלתה שלב: כדי לגלות מי בלס את ארבע הסופגניות הנוספות, עברו בחברת החשמל לאיומים. לדבריהם, הקב"טים דרשו מהמאבטחים לעבור בדיקת פוליגרף והבהירו להם: אם תסרבו - תפוטרו.

 

אנשי האבטחה, עובדי חברת שמירה המועסקים בחברת החשמל באופן קבוע, הסכימו להצעה בלית ברירה. רק אחד העז לסרב, ופוטר בשל כך. שבעת החשודים הנותרים הושעו מעבודתם עד למיצוי החקירה ונשלחו בתחילת השבוע למכונת אמת. הם נאלצו לשבת בבית חמישה ימים, עד שבסופו של דבר אחד מהם פוטר - לטענת החברה לאחר שהודה כי גנב דברים נוספים מעבר לסופגנייה.

 

חבריהם של העובדים סיפרו כי הם עדיין מתקשים לבלוע את העלבון. "כולם מרגישים מאוד מושפלים‭,"‬ אמרו. "אפשר לחשוב מה קרה, מישהו אכל סופגניות! חברת חשמל הגדולה צריכה לבזבז כל-כך הרבה כסף ומשאבים על כזאת שטות? האירוניה היא כי ממה ששמענו, בסוף אותו יום זרקו בערך 20 סופגניות שאף אחד לא אכל‭."‬ בחברת החשמל טענו אתמול שהחקירה נפתחה מכיוון שבחודשים האחרונים אירע רצף של מקרי גניבה משער הכניסה בתחנת הכוח, בין השאר של אייפון ואולר לדרמן. "המאבטחים במתקני החברה מופקדים על ביטחונם ושמירת חייהם של עובדים רבים ועל שמירת ציוד ששוויו עשרות מיליוני שקלים‭,"‬ נמסר. "אמינות ויושרה הן תנאי בסיסי ובל יעבור בהעסקתם. מאבטחים שאינם עומדים בתנאי הסף הבסיסיים האלה אינם יכולים להיות מועסקים באתרי החברה. בשל כך הורתה חברת החשמל לחברת השמירה להפסיק את העסקתם של שני המאבטחים‭." 

 

הידיעה התפרסמה הבוקר (ד') בעיתון "ידיעות אחרונות"

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החטא
צילום: ירון ברנר
ועונשו
צילום: שאול גולן
מומלצים