שתף קטע נבחר

השופט: אין להקל ראש בתביעת אולמרט נגד לדור

כמו בית משפט השלום, גם המחוזי מתח ביקורת על פרקליט המדינה ועל התנהלות הפרקליטות. השופט תהה מדוע איש לא דיבר עם לדור טרם הגשת תשובת המדינה, הביע תמיהה על אמירותיו בראיון ואמר תוך הסתייגות: אולי היה מניע אישי?

בית המשפט ממשיך למתוח ביקורת על פרקליט המדינה: השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל-אביב דן הבוקר (יום ד') בעניינים הקשורים לתביעת לשון הרע שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגד פרקליט המדינה משה לדור, ואמר כי "זו לא תביעה שיש להקל בה ראש". השופט, שמתח ביקורת על התנהלות הפרקליטות, דן גם בהחלטת בית המשפט השלום לא להעניק חסינות ללדור.

 

אולמרט נגד לדור, כותרות אחרונות

אולמרט תקף את פרקליט המדינה: לדור מתחמק

סערת לדור: "ההליך השיפוטי הפך לקרקס"

גורמים בפרקליטות: לדור טעה, אבל ראוי לחסינות

בית המשפט נגד לדור: ערער את אמון הציבור 

 

בפברואר אשתקד כינה לדור בראיון לעיתון "הארץ" את אחת ההלוואות שקיבל אולמרט ממיליונר אמריקני כ"שערורייה", ועורר סערה. ראש הממשלה לשעבר, נגדו מתנהל משפט בבית המשפט המחוזי, דרש ממנו להתנצל, או שיתבע. לדור סירב, ואולמרט מימש את איומו. שופטת השלום ריבה ניב החליטה לפני מעט יותר מחודשיים לא לדחות את התביעה על הסף ולא להעניק חסינות לפרקליט המדינה, שביקש רשות לערער על כך.

 

עוד בערוץ החדשות

אלג'יריה: המשטרה החרימה בגדי נשים מישראל

מפקד המחוז בתמונה כהיטלר: נעצרו שני חרדים

עו"ד אלי זוהר, פרקליטו של אולמרט, חזר וטען בדיון היום על רשות הערעור כי לדור חרג ממסגרת תפקידו - בניגוד לעמדת המדינה, לפיה התראיין כחלק מתפקידו, ולכן יש להעניק לו חסינות. נציגת המדינה, עו"ד גלי מיארה, טענה בפני השופט אורנשטיין כי אין תשתית להוכחת זדון במעשיו של לדור. אולם כבר בתחילת הדיון ביקר השופט את העובדה שתשובת הפרקליטות נכתבה מבלי שהוחלפה אפילו מילה אחת עם פרקליט המדינה עצמו, בכדי להבין אם הראיון ניתן בזדון.

  

"למה לא שאלו את לדור? אולי היה לו זדון? אולי היה מניע אישי? אולי יש לו עליו בלבו? זה הטענות של אולמרט", ציין השופט והוסיף מיד הסתייגות: "אני לא אומר שזה נכון". לדבריו, הפרקליטות הייתה צריכה לבדוק זאת, "כדי שבית המשפט יוכל להתרשם אם נעשו הדברים ונבדקו עד הסוף. זה לא נעשה". עם זאת, אמר אורנשטיין כי "בהחלטת בית משפט השלום לא מצאתי הנמקה מדוע אין חסינות על עבירת לשון".

 

שופט המחוזי ציין את התבטאויותיו השונות של לדור, ובתוך כך על "ההלוואות שחברים לא היו נותנים", ואמר לפרקליטה: "זו לא תביעה שיש להקל בה ראש". לדברי השופט, "הדברים מדברים בעד עצמם". במהלך כל הדיון הוא הביע תמיהות על אמירותיו של לדור, הקריא שוב ושוב ציטוטים מהראיון ולא פעם הרים גבה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לדור. השופט ציטט אותו והרים גבה
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. טוען כי לדור חרג מתפקידו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים