שתף קטע נבחר

אלקין הדליף מידע שהגיע למתפרעים בבסיס

לאחר הגשת כתב האישום נגד 5 פעילי ימין, מתברר מחומרי חקירה כי יו"ר הקואליציה שלח SMS למתנחלים ושלל פינוי אפשרי: "לא מדובר ברמת גלעד". הוא אישר, אך טען: "ניסיתי להרגיע את השטח"

יו"ר הקואליציה מסר מידע שהגיע ל"חוליית המתפרעים" שעמדה מאחורי תקיפת חטמ"ר אפרים? לאחר הגשת כתב האישום היום (א') נגד חמישה פעילי ימין בפרשת ההתפרעות בבסיס, כחלק מהניסיון לסכל פינוי מאחזים, מתברר כי יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, העביר מידע שהגיע בסופו של דבר למתפרעים.

 

חומרי החקירה של השב"כ והמשטרה מעלים כי אחד ממדליפי המידע ל"חמ"ל המתנחלים" שפעל בירושלים הוא אלקין. על פי אותם חומרים, שנלקחו מדירת החמ"ל בירושלים, אלקין מסר ב-SMS לאחד התושבים "לא מדובר ברמת גלעד" - כשהכוונה היא שאין חשש שהמאחז יפונה. במשטרת מחוז ש"י אמרו כי הם אינם מכירים את הפרטים על מעורבות אלקין.

 

כמה ימים קודם לכן התנהלו מגעים בין ראשי ההתיישבות וח"כים מהימין לבין משרד הביטחון, בכוונה למצוא פתרון מוסכם לפינוי מרצון של המבנים במאחז המצויים על אדמה פרטית. באותו הלילה - הלילה בו אירעה הפריצה לחטמ"ר אפרים - עלה בקרב המתנחלים חשש שההסכם הופר וכי בכוונת הכוחות לבצע הריסה של המאחז,

 

העצורים שהתפרעו בבסיס הצבאי מובאים לבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
העצורים שהתפרעו בבסיס הצבאי מובאים לבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)
 

ח"כ אלקין אישר את הפרטים, אולם מסר כי לא מדובר במסירת פרטים מבצעיים אלא בניסיון להרגיע את הרוחות. "מדובר היה בלילה מתוח מאוד, הייתה שמועה שגרמה לתסיסה בשטח. קיבלתי הרבה פניות מגורמים שונים בהתיישבות, חלקם תושבים, משום שהיה הסכם. לאחר שהבנתי שהשמועה לא נכונה דיווחתי לתושבים שההסכם לא הופר".

 

"אני בדרך כלל בקשר עם ראשי ההתיישבות, אך מדי פעם פונים אלי גם תושבים פרטיים", הוסיף אלקין. "השמועה הזו היא שהציתה את האש ומשום שאני מתנגד לעימותים זה היה אמור להרגיע את השטח. לא מדובר במסירת פרטים מבצעיים. היה הסכם שלא הולכים לפנות את רמת גלעד באופן כוחני והייתה שמועה שכאמור לא הייתה נכונה שהולכים להפר את ההסכם. לכן היה זה מחובתי להזים את החשד המוטעה הזה ולהרגיע את השטח.

 

לדברי אלקין, "כמו שפעלתי בלילה הזה, אני גם אמשיך לפעול בכל הזדמנות שתהיה לי כדי להרגיע את הרוחות. לצערי השטח ביו"ש מאוד רגיש ושמועות פושטות במהירות. מחובתם של מנהיגי הציבור לנסות ולהרגיע את השטח".

 

בתגובה לכתב האישום, אמר פרקליטם של שניים מהנאשמים, עו"ד דוד הלוי, כי "חרף ההצהרות המתלהמות של המשטרה, סעיף הריגול הוסר מכתב האישום. מדובר בכתב אישום שכולו נגוע באפליה קשה בין מרשי לאחרים מימין ומשמאל שנהגו ונוהגים כמותם. במידה רבה, מדובר בכתב אישום בעל מאפיינים פוליטיים".

 

פרקליטם של שלושת הנאשמים הנוספים, עו"ד עדי קידר, אמר ל-ynet כי "כתב האישום הראה את פרצופה האמיתי של הפרקליטות שמפלה באופן בוטה בין המתנחלים לבין ארגוני השמאל".

 

אמו של אלעד מאיר, יהודית, ודודתו שולה, אמרו ל-ynet כי "הוא אדם מאוד נורמטיבי, אב ל-8 ילדים אשר עוסק בהרבה התנדבויות. הוא נאבק יחד עם רבים אחרים במאבקים לפינוי מאחזים להם אנו עדים לאחרונה. עד לחודש האחרון היה מוסכם שפעילות זו הינה לגיטימית במסגרת משטר דמוקרטי, ומעולם לא ננקטו הליכים נגד אנשים שקראו לצאת להפגנות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין
צילום: גיל יוחנן
הנאשמים בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
ההתפרעות בבסיס
צילום: יואב זיתון
מומלצים