שתף קטע נבחר

לפני הסיבוב הבא: מתקפה משולבת על רומני

בעימות הרפובליקני האחרון לפני הבחירות המקדימות בניו המפשייר, סימנו המתמודדים מטרה - רומני, שנתפש כלא שמרן דיו. המוביל בסקרים ניסה להציג עצמו כ"לא פוליטיקאי", וגינגריץ' השיב: "אולי מספיק עם השטויות המתחסדות?"

יומיים לפני הבחירות המקדימות בניו המפשייר, מיישרים רוב המועמדים הרפובליקנים קו במתקפה על מיט רומני. בעימות האחרון שנערך היום (יום א') לפני הפריימריז ושודר בתוכנית "פגוש את העיתונות" של רשת NBC ובפייסבוק, טענו המתמודדים שרומני לא מסוגל לייצג נאמנה את העמדות השמרניות ולא יכול להתמודד עם הנשיא ברק אובמה.

 

המרוץ הרפובליקני - כותרות אחרונות:

לקראת ניו-המפשייר: הרפובליקנים הסירו הכפפות

יהודים לסנטורום: די להציג עצמך כמועמד של ישו

הניצחון של רומני צריך להדאיג את אובמה. פרשנות

צפו: הרגעים המביכים של המועמדים הרפובליקנים

 

הנבחרת. 44% לרומני, 20% לפול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנבחרת. 44% לרומני, 20% לפול(צילום: AFP)

 

על פי הסקרים האחרונים מניו המפשייר, רומני מוביל לעומת מתחריו, וזוכה ל-44 אחוזי תמיכה. רון פול נהנה מ-20 אחוזים, ושיעור התמיכה בכל אחד מהמועמדים האחרים נמוך ממעשרה אחוזים.

 

לאחר לילה טרוף שינה בשל העימות הקודם, הוביל ניוט גינגריץ' את המתקפה. "יהיה לרומני קשה להיבחר מול מכונה של מיליארד דולר", בלי הבדל אידיאולוגי חד וברור, אמר גינגריץ', בהתייחסו למנגנון של אובמה. גינגריץ' ניסה לצייר את רומני כ"לוזר", כשהזכיר שהוא הפסיד לטד קנדי בבחירות לסנאט ב-1994 ולג'ון מקיין בבחירות המקדימות לפני ארבע שנים.

 

גינגריץ'. "הבדל עצום בין שמרן נוסח רייגן כמוני, לבין מישהו ממסצ'וסטס" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גינגריץ'. "הבדל עצום בין שמרן נוסח רייגן כמוני, לבין מישהו ממסצ'וסטס"(צילום: AFP)

 

"רומני הוא מתון חששן נוסח מסצ'וסטס", האשים גינגריץ'. "יש הבדל עצום בין שמרן נוסח רייגן כמוני לבין מישהו שבא מהתרבות של מסצ'וסטס", התרברב.

 

גם ריק סנטורום, שהפתיע כשהגיע למקום השני באייווה, תקף את רומני: "אם הרקורד שלו כל כך טוב, מדוע הוא לא רץ לכהונה שנייה כמושל מסצ'וסטס?", תהה סנטורום. "אנחנו רוצים מישהו שיילחם על עקרונות שמרניים", אמר סנטורום הקתולי, הידוע באדיקותו.

 

סנטורום. "צריך מישהו שיילחם על עקרונות שמרניים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סנטורום. "צריך מישהו שיילחם על עקרונות שמרניים"(צילום: AFP)

 

רומני, בתגובה, ניסה לצייר את עצמו כמי שאינו רודף אחר קריירה פוליטית, בניגוד למתחריו על הבמה.

"פוליטיקה בשבילי זה לא קריירה", הצהיר רומני. "הלכתי להיות מושל מסצ'וסטס לא כדי להפוך לפוליטיקאי. אני חושב שאם אנחנו רוצים להחליף מישהו כמו אובמה, שהיה פוליטיקאי כל חייו, אנחנו צריכים לבחור מישהו שאיננו כזה, שלא בילה את כל הקריירה שלו בוושינגטון.

 

על כך הגיב גינגריץ' בבוטות: "אפשר להפסיק קצת עם השטויות המתחסדות?", הטיח ברומני, "רצת לנשיאות בזמן שעוד היית מושל". רומני אמר שהוא "שמרן עקבי" שהוריד מיסים, ואיזן את תקציב המדינה. לדבריו הוא היה מתון יותר, אבל עמדותיו השמרניות התחדדו עם השנים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומני. "דעותיי התחדדו עם השנים"
צילום: רויטרס
מומלצים