שתף קטע נבחר

"ביטחון וחינוך" יהיו סיסמת הבחירות של הליכוד?

גורמים בליכוד העריכו הלילה כי צמד המילים שכיכבו בדיונים על הקיצוץ הרוחבי ובמסיבת העיתונאים שאחריה יהפכו לסיסמת הבחירות הבאה שיוביל נתניהו. "הנושא של הביטחון והנושא של החינוך הם שני נושאים מאוד פופולריים בציבור הישראלי"

האם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החל לעצב את תוכן סיסמת הבחירות של הליכוד לבחירות הבאות? שרים בכירים בליכוד העריכו הלילה (ב') כי נתניהו יהפוך את השילוב "ביטחון וחינוך" לצמד המילים שיעמוד במרכזו של קמפיין המפלגה בבחירות הבאות - שעדיין לא ברור אם יוקדמו ומתי יתקיימו.

 

המערכת הפוליטית רוחשת - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

ראש הממשלה אמר אתמול במהלך הדיון על הקיצוץ הרוחבי שנועד לממן את חוק חינוך חינם לגיל הרך כי "השנה היא שנת הביטחון והחינוך. החינוך והביטחון הם בראש סדר העדיפויות של הממשלה... אנחנו מאזנים את המשולש של צורכי חינוך, ביטחון וכלכלה".  

 

נתניהו ושר החינוך בדיון אתמול על הקיצוץ הרוחבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו ושר החינוך בדיון אתמול על הקיצוץ הרוחבי(צילום: גיל יוחנן)

 

בבחירות האחרונות שנערכו בשנת 2009, רץ הליכוד עם תמונתו של נתניהו ותחת הסיסמה "חזק בביטחון, חזק בכלכלה". כעת, על רקע האי-וודאות הכלכלית השוררת בעולם, ועל רקע החשש כי המצב בישראל יושפע מן המשבר העולמי המרחף מעל השווקים ויוביל לחידוש המחאה החברתית במהלך השנה, מעריכים בליכוד כי ראש הממשלה יבקש להדגיש את התקציבים הרבים שהושקעו בתחום החינוך.

 

גם שר החינוך, גדעון סער, שנחשב למנצח הגדול של המהלך שהוביל לאישור חוק

חינוך חובה לגיל הרך, הדגיש אתמול בדבריו במסיבת העיתונאים בלשכת ראש הממשלה, את תרומתה של הממשלה לנושאי החינוך. "ההחלטות שהממשלה קיבלה הן היסטוריות", ציין. "זה שינוי בסדר העדיפויות הלאומי".  

 

נתניהו עשה גם מאמצים גדולים למנוע מיריבו באגף הימני, אביגדור ליברמן, את האפשרות לנכס לעצמו הישגים בנוגע לחוק חינוך חובה. בכיר בליכוד המקורב לנתניהו אמר כי "הנושא של הביטחון והנושא של החינוך הם שני נושאים מאוד פופולריים בציבור הישראלי. לא מן הנמנע כי ראש הממשלה כבר החל לחשוב על שני הנושאים האלה כנושאים שיהיו נושאי הדגל של הליכוד בבחירות הבאות. ביטחון הוא נושא שכולם רוצים, ואילו חינוך הוא נושא שכל אחד רוצה שיהיה לילדיו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מצא את הסלוגן הבא שלו?
צילום: גיל יוחנן
גדעון סער. "החלטות היסטוריות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים