שתף קטע נבחר

איראן: "בא לסבתא" ונידון למוות על ריגול ל-CIA

הטלוויזיה האיראנית שידרה בחודש שעבר סרטון בו נראה אמיר חכמאתי, חייל לשעבר בחיל הנחתים, שנעצר בחשד לריגול עבור ה-CIA, וטענה כי מעשיו שירתו גם את המוסד. היום נמסר שיוצא להורג. אביו טוען: "הוא רק נסע לבקר את הסבתות שלו"

בית משפט באיראן גזר עונש מוות על אמריקני שהורשע כי פעל במדינה בשירות סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית (CIA). כך דיווחה היום (ב') תחנת הרדיו הממלכתית במדינה.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

איראן טוענת שכאיש חיל הנחתים האמריקני לשעבר, אמיר מירזאי חכמאתי עבר הכשרה מיוחדת ושירת בבסיסים צבאיים של ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן לפני שהגיע לאיראן לצורך ביצוע משימת המודיעין שהוטלה עליו לכאורה. הרדיו האיראני לא ציין מתי ניתן גזר הדין של האיש. לפי החוק האיראני, יש לו 20 יום לערער על ההחלטה.

 

חמכאתי, בן 28, נולד באריזונה למשפחה ממוצא איראני. אביו, שחי במישיגן, אמר כי בנו אינו מרגל של ה-CIA, וכי הוא נסע לאיראן כדי לבקר את שתי הסבתות שלו, ואז נעצר. מחלקת המדינה של ארה"ב קראה לאיראן לשחררו. בית המשפט האיראני, כך לפי הדיווח בתחנת הרדיו, הרשיע את חכמאתי בפעילות עבור מדינה עוינת, השתייכות ל-CIA וניסיון להאשים את איראן במעורבות בטרור.

 

איראן הודיעה על מעצרו של חכמאתי ב-18 בדצמבר, ואז שידרה הטלוויזיה האיראנית סרטון שבו הוא נראה "מתוודה" על מעשיו. בטלוויזיה האיראנית ציינו כי פעל בשם ארגוני ביון מערביים, בהם המוסד הישראלי.

 

אמש הודיע שר המודיעין של איראן כי השירות החשאי של ארצו עצר כמה אנשים נוספים באשמת ריגול עבור ארה"ב, וניסיון

לפגוע בבחירות לפרלמנט האיראני שייערכו ב-2 במרס. השר חיידר מוסלחי צוטט בטלוויזיה הממלכתית של איראן כמי שאמר כי החשודים עמדו בקשר עם גורמים מחוץ לאיראן דרך האינטרנט, אך לא מסר מידע על זהותם. מוסלחי לא אמר גם כמה אנשים בדיוק נעצרו.

 

איראן מודיעה מעת לעת על תפיסה של מרגלים עבור ארה"ב וישראל והוצאתם להורג, ולעתים קרובות לא מפרסמת כל מידע נוסף על כך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חכמאתי. יש לו 20 יום לערער
צילום: AFP PHOTO / IRANIAN TV
תעודה של מירזאי שהוצגה בתקשורת האיראנית
צילום: AFP PHOTO / IRANIAN TV
מומלצים