שתף קטע נבחר

צילום: ערוץ הכנסת

מיכאלי נגד מג'אדלה: מקווה שיתקרר מהמים

גם אחרי התקרית האלימה בוועדת החינוך של הכנסת, סבורה ח"כ אנסטסיה מיכאלי שנהגה כשורה כששפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה: "אפילו בשוק הכרמל מדברים באופן מתורבת יותר". ח"כ ראלב מג'אדלה: "אני אמשיך לנהל דיון תרבותי"

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) עדיין סבורה שנהגה כשורה כששפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה (העבודה). לאחר שיו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הודיע שיגיש נגדה תלונה לוועדת האתיקה, הכריזה מצדה שתתלונן נגד מג'אדלה, "על אלימות מילולית שפגעה בכבודי, בכבוד משפחתי ובכבוד הכנסת. לא מצטערת על מה שעשיתי. מצפה מגבר שיתנהג לאישה בכבוד", אמרה ל-ynet.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

מיכאלי הסבירה כי "מניחוח הדיון שעלה הבוקר שאיש ציבור מרשה לעצמו לדבר בפומבי בצורה כזאת אני לא מוכנה לשתוק. אני מקווה שהדוגמה הזו תגרום לגברים לחשוב פעמיים לפני שהם מוציאים מילה כמו פאשיסטית מהפה. אני רק מקווה שהוא יתקרר מהמים".

 

היא הזכירה ש"כבר ב-2008 מג'אדלה אמר שמקומה של האישה במטבח, שהיא צריכה להיות עם בעלה, אלא שהיום מעמד האישה הוא אחר. אישה מגדלת ילדים, מתחזקת את הבית ויש לה גם יכולת לפתח קריירה. כשאני מגיעה לכנסת, שהיא מקום מכובד, אני גם מצפה שיתייחסו בכבוד. נכנסתי לזירה של גברים והתנהגותו הייתה פוגעת. גם אם הייתי גבר לא הייתי נותנת שיפגעו בי. כל הדיון הזה היה התקפה לא ראויה כלפיי, כלפי חבריי לדיון וכלפי קולגות מהימין. סגנון הדיבור שלו התאים יותר לשוק הכרמל, או בעצם בשוק הכרמל מדברים באופן יותר מתורבת".  

 

על השאלה אם מדובר בגימיק שנועד לצורכי יחסי ציבור, אמרה: "אנשים יכולים לפרש את זה איך שהם רוצים. אני אדם שחי את הרגע וזה מה שצריך היה לעשות גם אם היה קרה המקרה שוב".

 

מג'אדלה, שהתנצח עם ח"כ מיכאלי, ואף כינה אותה "משוגעת", לאחר ששפכה את כוס המים, אמר ל-ynet: "התקרית הזאת שבה היא שפכה עליי את כוס המים גרמה כמובן להרגשה לא טובה והייתה תחושה מביכה, אבל מבחינתנו עשינו הכול כדי להתאפק מול ההתנהגות הפרועה שלה והלא מתורבתת".

 

לדברי מג'אדלה, "ניסינו שלא להגיב ולא לשחק לידיים שלה. המטרה הייתה כנראה לגרור אותנו למקומות המביכים האלה וליצור אולי איזו מהומה. אני כמובן לא נגררתי. מדובר במקומות לא פרלמנטריים והם לא יצליחו להוביל אותי למחוזות שלהם. אני מבחינתי אמשיך לנהל דיון תרבותי, ראוי, מכובד ברוח התרבות המסורתית שהייתה נהוגה עד כה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנסטסיה מיכאלי שופכת את המים
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
ראלב מג'אדלה יושב רטוב
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים