שתף קטע נבחר

נתניהו לסיעה: ברק לא שוריין וגם לא יוצנח לליכוד

ראש הממשלה הרגיע את חברי הסיעה ואמר כי "אהוד ברק לא שוריין והוא לא יוצנח - לא באוויר, לא מהיבשה ולא מהים". שר הביטחון עצמו איחל הצלחה ליאיר לפיד בישיבה של סיעת העצמאות: "שיעבור במעבר חלק, חד וחלק, לפוליטיקה שלנו"

במערכת הפוליטית כבר מריחים את הבחירות, וראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה אחר הצהריים (יום ב') להרגיע את חברי סיעת הליכוד בנוגע לאפשרות שישריין מקום לשר הביטחון אהוד ברק ברשימה לכנסת הבאה. "ברק לא ביקש ולא קיבל שריוּן".

 

קרבות שריון, כותרות אחרונות

יעלון נגד שריון לברק: הוא נטל, הם יחתרו מבפנים

נתניהו מקדים פריימריז: לא הבטחתי שריון לברק 

 

"בניגוד למה ששמעתי, שמסעיר את החברים, אהוד ברק לא שוריין והוא לא יוצנח - לא באוויר, לא מהיבשה ולא מהים", אמר נתניהו. השר מיכאל איתן אמר: "לא חשוב אם הוא לא ביקש, השאלה היא אם הוא יקבל שריון". שר החינוך, גדעון סער, התבדח ואמר שחבל לשריין, כי בדיוק הבוקר סיעת העצמאות עברה את אחוז החסימה.

 

שר הביטחון עצמו התייחס בישיבת סיעת העצמאות לכניסתו של יאיר לפיד למערכת הפוליטית. "אנחנו מאחלים מכל הלב לחבר יאיר לפיד, שעוזב את הפוליטיקה של עולם התקשורת, שיעבור במעבר חלק, חד וחלק, לפוליטיקה שלנו ואני מאחל לו מכל הלב שירבה נחת. כל כוח שנכנס לפוליטיקה הוא מבורך".

 

"החברה הישראלית מלאה כוחות יצירתיים", הוסיף ברק, "וכפי שאמר בזמנו בן

 גוריון: 'בכל איש ואישה גנוזים כוחות אדירים ויש רק לדעת להגיע למקורם, לגלותם ולהפעילם'. הכנסת צמאה לאנשים טובים, נשמח לראות את כולם, וכמובן כל מי שירצה להצטרף למפלגת העצמאות אנחנו נשקול את קבלתו בחיוב".

 

שר הביטחון התייחס גם לתקרית בה ח"כ אנסטסיה מיכאלי שפכה מים על ח"כ ראלב מג'אדלה. "קיבלנו החלטה פנימית במפלגת העצמאות לא לאמץ את דפוסי ההידברות שהתגלו לאחרונה בוועדות הכנסת בנושא העברת מים מהיד של חבר כנסת אחד אל הפנים של חבר כנסת אחר", אמר, "אנחנו החלטנו לדחות את הפרקטיקה הזאת ולא להשתמש בה. אני חושב שלפי הרקורד של העצמאות עד עכשיו יש לנו סיכוי טוב לעמוד בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וברק
צילום: AP
יאיר לפיד. ברכה מברק
צילום: בן קלמר
מומלצים