שתף קטע נבחר

נתניהו מקדים פריימריז: לא הבטחתי שיריון לברק

ראש הממשלה הודיע רשמית בפתח ישיבת סיעת הליכוד על המהלך שפורסם לראשונה ב-ynet, ועל רקע הטענות של סילבן שלום הסביר: "חשוב שנתפנה לאתגרים, כל אחד יכול להתמודד". הוא נשבע שהשר ברק לא ביקש שיריון ברשימה: "בהן צדק, גם לא הבטחתי לו שיריון"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בצהריים (יום ב') באופן רשמי לכל חברי סיעת הליכוד בכנסת על המהלך הפוליטי שפורסם אמש לראשונה ב-ynet - הקדמת הפריימריז לראשות המפלגה ל-31 בינואר. "חשוב שלא ניכנס לסבל פנימי, ונהיה פנויים לטפל באתגרים", הוא הסביר. נתניהו גם אמר כי הוא לא הבטיח שיריון בליכוד לשר הביטחון, אהוד ברק.

 

בתגובה לשאלתה של ח"כ ציפי חוטובלי, ראש הממשלה השיב: "אני מבטיח לך בהן צדק שלא הבטחתי שיריון לאהוד ברק. מעולם לא התבקשתי ולא הבטחתי. שיריון מקומות תלוי בך ובכל חברי הכנסת יחד עם חברי המרכז".

 

"אני מבקש להודיע רשמית שאני מבקש לקיים בחירות לראשות הליכוד ומועמדו לראשות הממשלה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הסיעה. "אנחנו חוסכים כמה מיליונים".

 

אמש הביע המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, תרעומת על המהלך המפתיע, והבטיח להיאבק בו משפטית. "התנועה שלנו דמוקרטית, שקופה. יש בה כללים. כל אחד יכול להתמודד", אמר היום נתניהו. "אנו תנועה מאוחדת. שוחחתי עם כל חברי הסיעה ושמעתי תמיכה. אנו תנועה מתוקנת שפועלת בצורה אחראית מול האתגרים העומדים בפנינו. אני רוצה להודות לכם על שיתוף הפעולה בהובלת המדינה".

  

נתניהו, היום. אנחנו תנועה דמוקרטית (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות) (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)
נתניהו, היום. אנחנו תנועה דמוקרטית(צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)

 

באותה ישיבה אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, כי נכון יהיה לקיים את הליך הבחירות לתפקיד יו"ר תנועת הליכוד במשותף עם הליך הבחירות בסניפים. "זהו מהלך בו החברים מעורבים בקביעת דמותה של התנועה ואין טבעי ומתבקש מכך, אלא לבחור את העומד בראש התנועה, קרי יו"ר הליכוד", הוא אמר.

 

גם שר החינוך, גדעון סער, הביע תמיכה במהלך, ואמר כי הוא "יחזק את הליכוד. הציבור רוצה ליכוד מלוכד ומאוחד. בקדימה ובעבודה יש מאבקים פנימיים קשים. אני קורא לכולם להתאחד מאחורי הצעת ראש הממשלה ולתמוך בה במרכז הליכוד ומאחורי מועמדתו של ראש הממשלה לתקופת כהונה נוספת. יש קשר ישיר וחד משמעי: ככל שראש הממשלה יהיה יותר חזק - הליכוד יהיה יותר חזק", אמר סער.

 

מירי רגב: לאפשר למרכז לבחור תאריך

נתניהו נפגש לפני כן עם יו"ר מרכז הליכוד, השר משה כחלון, כדי לנסות לפתור בעיות טכניות וחוקתיות במפלגה.  בפריימריז האלה לא תיבחר רשימת המפלגה לבחירות הבאות לכנסת, אלא רק ייקבע העומד בראש הליכוד. הבחירות ייערכו באותו היום שבו אמורים היו חברי הליכוד להגיע ממילא לקלפיות כדי לבחור את מועצות הסניפים.

 

המרכז, שצפוי להתכנס ב-15 בדצמבר כדי לאשר תוספת צירים לוועידה - מהלך

 שהוגדר כניסיון לצמצם את כוחם של נציגי המתנחלים - יתבקש לאשר גם את המועדים לקיום הפריימריז. ח"כ מירי רגב קראה מוקדם יותר לאשר גם להציע תאריכים חלופיים.

 

"ממפלגה גדולה ודמוקרטית כמו הליכוד מצופה שאם הולכים לפריימריז צריך ללכת בצורה ישרה והגונה, וגם אם יש צורך לדחות אותם בחודשיים שלושה כדי שכל מי שרוצה להתמודד יוכל לעשות זאת", אמרה רגב, "שלא נגיע לבחירות משוסעים וקרועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו בדרכו לסיעת הליכוד
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
סילבן שלום. מאבק משפטי
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים