שתף קטע נבחר

אחמד טיבי: לאנסטסיה נדפקה האינסטלציה

בנאום במליאה אמר טיבי בלגלוג שהרחקת מיכאלי משום ששפכה כוס מים על ח"כ מג'אדלה, היא עונש כבד מנשוא למשכן: "מה תעשו בלי אנסטסיה השופכת?". הוא גם תהה איך העזה לבזבז מים כשישראל מתייבשת, והתפייט: "זאת הייתה כוֹס אָמוק"

ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) ניצל אחר הצהריים (יום ג') את במת הכנסת כדי לתקוף את ח"כ אנסטסיה מיכאלי, שהורחקה מדיוני המליאה ומהוועדות למשך חודש בעקבות התקרית אתמול, שבה שפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה. "עונש ההרחקה של חודש ימים הוא עונש חמור וכבד מנשוא לא עבור אנסטסיה, אלא עבור הכנסת, עבור כולנו. מה תעשו בלי אנסטסיה השופכת?", שאל בלעג.

 

"אנסטסיה שנדפקה לה האינסטלציה גדלה שם, בערוגות הזבל של ישראל ביתנו או שמא נאמר 'רוסיה ביתנו'", ירה ח"כ טיבי בנאום בן דקה במליאה. "משם הייתה הדרך קצרה כדי להציע את

אותו חוק המואזין, שבינתיים הפך למיזם משותף ביבי-אנסטסיה, וגם לשימוש הלא מושכל במים דווקא בתקופת יובש שבה כל טיפה חשובה. הרי ישראל מתייבשת, אבל ממש לא מתביישת".

 

ח"כ טיבי, שאמר כי "הרי רק אביגדור פיטפוטין מבין ערבית", חתם את דבריו באמירה: "אדוני היו"ר, אנסטסיה אחוזת האמוק שפכה כוס ממים על עמיתה, ולכן אני אקרא לילד בשמו - כוֹס אָמוק".

 

הבוקר הרחיקה ועדת האתיקה של הכנסת את ח"כ מיכאלי לחודש שלם מהדיונים במליאה ובוועדות הכנסת. העונש ייכנס לתוקפו מחר. מדובר בעונש חמור במונחים של ועדת האתיקה, הסובלת מ"חוסר שיניים" של ממש בכל הקשור לסמכויות הענישה המוקנות לה. מיכאלי תוכל להשתתף בהצבעות שונות בכנסת גם בתקופת ההרחקה.

 

התקרית שבה שפכה ח"כ מיכאלי כוס מים על ח"כ מג'אדלה אירעה במהלך דיון שנערך בוועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת. במהלך הדיון, שעסק במנהל בית ספר שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם, התפתח ויכוח שבמהלכו אמר מג'אדלה למיכאלי "תשתקי". בהזדמנות אחרת פנה לח"כ שישב ליד מיכאלי, וביקש ממנו: "תשתיק אותה". מיכאלי עזבה את הדיון, אך לאחר זמן מה שבה, מילאה מול המצלמות כוס מים מבקבוק, ושפכה את המים על מג'אדלה ההמום. היא טענה כי בדבריו פגע בכבודן של נשים, וכי היא החליטה להגן על כבודה.

 

בהחלטת ועדת האתיקה היום נכתב כי היא "רואה בחומרה רבה את התנהגותה של מיכאלי, אשר כללה אלימות של ממש ופגיעה שאין לה תקדים בחבר כנסת אחר בעת ישיבה של ועדה בכנסת. בכך הפרה ח"כ מיכאלי את כלל האתיקה המחייב

את חברי הכנסת לשמור על כבוד הכנסת וחבריה". הוועדה הזכירה כי בעבר כבר נזפה בח"כ מיכאלי אחרי שזו עלתה לדוכן הנואמים וניסתה להפריע לנאומה של ח"כ חנין זועבי במהלך דיון שעסק בנושא המשט לעזה.

 

מיכאלי עצמה, שאתמול התרברבה במעשה בעמוד הפייסבוק שלה ולא הראתה סימני חרטה ממשיים, הבינה היום כנראה את ההשלכות, ומסרה: "הריני להביע התנצלותי על עצם שפיכת המים ועל עגמת הנפש, באם נגרמה למפלגתי ולעמיתים אחרים בכנסת. אין מקום להתנהגות מסוג זה במשכן מכובד כגון הכנסת או בכלל, גם אם מדובר בסערת רגשות הנובעת מהמקום הפנימי והנעלב ביותר. אני מקבלת על עצמי את עונש הוועדה במלואו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ טיבי. "רק אביגדור פיטפוטין מבין ערבית"
צילום: גיל יוחנן
ח"כ מיכאלי. אתמול התרברבה, היום מצטערת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים