שתף קטע נבחר

המשטרה חוקרת האיום על יאיר לפיד בפייסבוק

אמש פורסם לראשונה ב-ynet על הודעת האיום בדף הפייסבוק של הפוליטיקאי הטרי: "יקרה לך מה שקרה לרבין". בעקבות תלונה שהגיש אזרח למשטרת מרחב ירקון, פתחה המשטרה בחקירה שהועברה לאנשי המחשבים במפלג ההונאה

מפלג ההונאה של מחוז תל אביב פתח הבוקר (יום א') בחקירה בעקבות איומים על חייו של יאיר לפיד בפייסבוק. על המקרה פורסם לראשונה אמש ב-ynet.

 

מאז הודיע יאיר לפיד על כניסתו לחיים הפוליטיים, הפך דף הפייסבוק שלו לאחד הדפים הנצפים והגועשים בישראל. בעוד העיתונאי הפורש נמנע מלדבר עם התקשורת, רבים נעזרו בדף בכדי לברך אותו ולתמוך בו, אך אתמול הייתה גם הודעת נאצה חריפה במיוחד.

 

האיום בפייסבוק שפורסם לראשונה ב-ynet ()
האיום בפייסבוק שפורסם לראשונה ב-ynet

 

"אתה ממזר בן ממזר וזה הבעיה אין לך תקנה", כתב משתמש שמזוהה כ"איציק חן", והוסיף: "אם היית ממזר סטנדרטי היית אולי יכול להשתנות אבל אם אבא מלוכלך ורקוב כמו שלך שעליו נאמר 'יימח שמו וזיכרו' אין לך באמת שום תקנה, וואלה תאמין לי אם אני רואה אותך בא לי להרוג אותך, אתה אנטישמי שונא ישראל, דינך מוות, וכל המיישם זאת יבורך".

 

בסיום ההודעה, אותה פרסם כתבנו ניר (שוקו) כהן, נכלל גם האיום "הלוואי שיקרה לך מה שקרה לרבין". ההודעה נמחקה כעבור זמן לא רב, וגררה אחריה גל של תגובות. אחד האזרחים החליט להגיש להגיש תלונה במשטרה.

 

התלונה עצמה הגיעה למרחב ירקון, ואולם בגלל אופי המקרה, והאיום באמצעות מחשב, הוחלט להעביר את הטיפול בתלונה לאנשי מפלג ההונאה של המחוז. שם יושבים טובים חוקרי המחשבים של המשטרה, שאמורים להגיע לכתובת ה-IP של המשתמש המאיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים