שתף קטע נבחר

משתמשי אשראי בסעודיה: גנבו לנו את הפרטים

אחרי שהאקר ישראלי פרסם פרטי אשראי של מאות בני אדם, בהם סורים, מצרים ואמריקנים, אישרו שני אזרחים סעודים: "הבנק הודיע לנו שכרטיס האשראי נפרץ"

בעלי כרטיסי אשראי בסעודיה אישרו היום (יום ד') כי פרטי כרטיסהים נחשפו ברשימה שפרסם האקר ישראלי. שני בני אדם שפרטיהם פורסמו ברשימה אמרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הבנק הודיע להם שכרטיסי האשראי שלהם נפרצו.

 

מלחמה ברשת, כותרות אחרונות

נקמה ישראלית: "השגנו פרטי אשראי מסעודיה"

דליפת האשראי: "הנזק אדיר, גדול ממה שנראה"

סעודיה: לא חוששים ממתקפת האקרים ישראלים

ההאקר ל-ynet: "זו רק ההתחלה"

 

האקר ישראלי פרסם אתמול רשימת פרטי 217 אזרחים סעודים, כנקמה על פרסום אלפי פרטי כרטיס אשראי של ישראלים ביד האקר סעודי המכנה עצמו 0xOmar.

 

הרשימה שפרסם ההאקר הישראלי ובה שמות, מיילים ופרטי אשראי ()
הרשימה שפרסם ההאקר הישראלי ובה שמות, מיילים ופרטי אשראי

 

הרשימה הארוכה כוללת שמות, כתובות אימייל, מספרי טלפון וגם מספרי כרטיסי האשראי ותוקפם. ברשימה נמצאים פרטיהם של אזרחים סעודים, אך גם של כמה אזרחים מסוריה, מצרים, הודו וארצות-הברית. בשיחה עם אחד מהם, ואאם מריאד, אישר הסעודי כי מדובר בשמו ובמספר הטלפון שלו, אבל טען כי מספר האשראי אינו נכון. כתב ynet מסר לו לראשונה כי פרטיו נחשפו ברשת.

 

אימן נאסר, אזרח ממצרים שמופיע גם הוא ברשימה, אמר ל-ynet כי המספר שפורסם אינו תואם את מספר כרטיס האשראי שלו.

 

ההאקרים הישראלים, שהודיעו כי פרצו לאתרים הסעודיים בתגובה לפריצות של ההאקר 0xOmar, החליטו תחילה לא לפרסם את הפרטים ברשת. אתמול בערב התנערו מהמעשה ואמרו כי "אדם פרטי מהקבוצה החליט להדליף את הפרטים. אנחנו לא לוקחים על כך אחריות".

 

ההאקר עצמו אמר ל-ynet כי הוא חייל בחיל המודיעין של צה"ל. לדבריו, הוא אינו חושש שהמהלך יגרור מלחמת פריצות וגנבות בין האקרים ישראלים להאקרים ערבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי
מאות כרטיסי אשראי סעודים הודלפו לרשת
צילום: אי פי
ההאקר הסעודי הוא בכלל מכסיקני?
מומלצים