שתף קטע נבחר

האקר חשף כרטיסי אשראי סעודים: 'ליצור הרתעה'

הנקמה, עכשיו ברשת: אחרי חשיפת ynet על פריצה ישראלית לאתרים סעודיים, החליט כנראה אחד ההאקרים לפרסם את הפרטים באינטרנט. "התגובות עדינות מדי", אמר. ברשימה פרטי אשראי של מאות בני אדם, בהם סורים, מצרים ואמריקנים

הנקמה הישראלית בהאקר ה"סעודי", שחור על גבי לבן: לאחר שהאקרים ישראלים חשפו בפני ynet כי הצליחו לשים את ידם על פרטים של אלפי כרטיסי אשראי שבהם נעשה שימוש באתרי קניות סעודיים, פורסמה אמש (יום ג') ברשת רשימה ובה פרטיהם האישיים של מאות בני אדם.

 

מלחמה ברשת, כותרות אחרונות

נקמה ישראלית: "השגנו פרטי אשראי מסעודיה"

דליפת האשראי: "הנזק אדיר, גדול ממה שנראה"

סעודיה: לא חוששים ממתקפת האקרים ישראלים

ההאקר ל-ynet: "זו רק ההתחלה"

  

הרשימה הארוכה כוללת שמות, כתובות אימייל, מספרי טלפון וגם מספרי כרטיסי האשראי ותוקפם. ברשימה נמצאים פרטיהם של אזרחים סעודים, אך גם של כמה אזרחים מסוריה, מצרים, הודו וארצות-הברית. בשיחה עם אחד מהם, ואאם מריאד, אישר הסעודי כי מדובר בשמו ובמספר הטלפון שלו, אבל טען כי מספר האשראי אינו נכון. כתב ynet מסר לו לראשונה כי פרטיו נחשפו ברשת.

 

הרשימה שפורסמה הערב. שמות, מיילים ופרטי אשראי ()
הרשימה שפורסמה הערב. שמות, מיילים ופרטי אשראי

 

אימן נאסר, אזרח ממצרים שמופיע גם הוא ברשימה, אמר ל-ynet כי המספר שפורסם אינו תואם את מספר כרטיס האשראי שלו.

 

ההאקרים הישראלים, שהודיעו כי פרצו לאתרים הסעודיים בתגובה לפריצות של ההאקר 0xOmar, החליטו תחילה לא לפרסם את הפרטים ברשת. אתמול בערב התנערו מהמעשה ואמרו כי "אדם פרטי מהקבוצה החליט להדליף את הפרטים. אנחנו לא לוקחים על כך אחריות".

 

ההאקר עצמו אמר ל-ynet כי הוא חייל בחיל המודיעין של צה"ל. לדבריו, הוא אינו חושש שהמהלך יגרור מלחמת פריצות וגנבות בין האקרים ישראלים להאקרים ערבים. "מדי יום נפרצים ומותקפים עשרות אתרים ישראליים. הסיבה שעכשיו מדווחים על כל תקיפה היא פרסום הכרטיסים הישראליים בשבוע שעבר", ביקש להבהיר. לטענתו, בין שהיה מפרסם את הפרטים ובין שלא - שני הצדדים היו צועדים באותה הדרך.

 

הרשימה שהשיגה הקבוצה הישראלית. מתנערת מהמעשה ()
הרשימה שהשיגה הקבוצה הישראלית. מתנערת מהמעשה

 

הוא ציין כי החשש שייעצר, כיוון שפריצה וירטואלית היא עבירה פלילית בישראל, קיים תמיד, אבל במקרה זה העדיף ליישר קו עם האידיאולוגיה של קבוצת הפורצים שאליה הוא משתייך: "אני את שלי עשיתי". בתשובה לשאלה אם ברצונו להעביר מסר ל-0xOmar, השיב בחיוב: "אתה לא היחיד".

 

"ברגע שיש מידע - הוא צריך להתפרסם"

ההאקר שפרסם את הפרטים הסביר כי הוא מכבד את חבריו לקבוצה, אך אינו מאמין בדרך הפעולה שלה וברצונה לדחות את פרסום פרטי האשראי הסעודיים: "אני מאמין שברגע שיש מידע, הוא צריך להתפרסם. התגובות לטעמי עדינות מדי, ואני לא מתכוון להמתין זמן רב כל-כך". הוא אמר כי הוא מצטער על כל פגיעה בחפים מפשע, אך הדגיש: "אין פה כל פן אישי כזה או אחר, המטרה היחידה במעשיי היא ליצור הרתעה".

 

מתקפת הסייבר הישראלית נגד הסעודים אירעה לאחר ש-0xOmar חשף את פרטי כרטיסי האשראי של יותר מ-20 אלף ישראלים. הוא טען כי פעל מסעודיה, אך בהמשך מצא סטודנט ישראלי כי ההאקר הוא בכלל תושב מכסיקו, שעבר למדינה מאיחוד האמירויות הערביות.

 

ראש מחלקת ההסברה במשרד החוץ הסעודי, מאידך, טען כי אין במכסיקו לא מתגורר אזרח סעודי ששמו עומר חביב.

 

אתמול, לאחר הפרסום ב-ynet על הפריצה לכרטיסי אשראי ולחשבונות של אזרחים סעודים, טען האחראי על תחום ההסברה בבנקים בסעודיה כי "לא הגיעה אלינו שום תלונה" והבטיח כי לסעודים "אין סיבה לדאגה". גם בכיר בארגון המטבע הערבי-סעודי ציין כי אין סיבה לחשש מפריצה לבנקים וטען וכי מדובר יותר במלחמה תקשורתית מאשר ברצון ממשי לבצע מתקפת סייבר. אחרי חשיפת פרטי האשראי, הם ככל הנראה יגיבו אחרת.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 10/01/2012 21:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי
מאות כרטיסי אשראי סעודים הודלפו לרשת
צילום: אי פי
ההאקר הסעודי הוא בכלל מכסיקני?
מומלצים