שתף קטע נבחר

לפני ההשבעה: צנחנים צעדו ברובע המוסלמי בי-ם

90 צנחנים השתתפו בצעדה, שאורגנה על-ידי עמותת עטרת כהנים. בסוף הצעדה הם הניפו את דגלי ישראל ושרו "עם ישראל חי"

הפגנת נוכחות בעיר העתיקה לפני ההשבעה: 90 טירונים של הצנחנים צעדו הערב (יום ה') עם דגלי היחידה ברחבי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים.  את הקבוצה הוביל יו"ר עמותת "עטרת כהנים", הרב מתי דן. הקבוצה הגיעה לגג של מבנה בלב הרובע עליו הוכנו מראש דגלים של החטיבה לצד דגלי ישראל.

 

הצנחנים, שיישבעו במהלך הערב אמונים לצה"ל ברחבת הכותל, הניפו על גג הבניין את הדגלים ושרו "עם ישראל חי", "אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבשמיים" ו"התקווה". 

 

החיילים ברובע המוסלמי. הניפו דגלים ושרו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
החיילים ברובע המוסלמי. הניפו דגלים ושרו(צילום: גיל יוחנן)

 

מארגני האירוע מהעמותה הבטיחו לטירונים, שלאחר המצעד הם יחזרו לאכול ארוחת ערב על חשבונם במסעדה הסמוכה לרחבת הכותל ויקבלו מהם שי. הסמטאות בהם צעדו הצנחנים ברובע המוסלמי הם רחובות, שבהם אירעו בשנים האחרונות מהומות על רקע לאומני.

 

יו"ר העמותה אמר לחיילים: "נתתם לנו כח חדש. אין מצב שחיילים יגיעו לכותל ולא נחבק אותם בעיר העתיקה. בבניין ירושלים ובניין צה"ל אנו מנחמים". בעמותה אמרו: "אין שום בעיה שזה נעשה פה. זה דבר שאנחנו עושים אותו כבר כמה חודשים. זו הדרך הציונית שלנו להגיד להם תודה ולחבק אותם".

 

ישיבת עטרת כהנים (ובשמה הרשמי "עטרת ירושלים") נוסדה בשנת 1983 בעיר העתיקה, והיא שוכנת במספר מבנים בבעלות יהודית הנמצאים

 בלב הרובע המוסלמי. בישיבה לומדים כיום קרוב ל-200 תלמידים צעירים ואברכי כולל נשואים. מרביתם מתגייסים לאחר תקופת הלימוד לשירות צבאי של שלוש שנים או יותר, ומיעוטם פונים לאחד ממסלולי ההסדר.

 

מוסדות "עטרת כוהנים" ממוקמים במתחם ישיבת "תורת חיים", בה למדו בין היתר הרב קוק הבן והרב אריה לוין. הישיבה הוותיקה נפגעה קשות במאורעות תרפ"ט וסבלה מהתנכלויות הערבים גם בהמשך, אך בית המדרש והספריה הצליחו לשרוד את השלטון הירדני ולא חוללו. בתחילת שנות השמונים חודשו הנוכחות היהודית ולימוד התורה במקום. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיילים ברובע. הפגנת נוכחות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים