שתף קטע נבחר

אשפה יש, דו"חות אין: המדריך לשביתת הרשויות

הסייעות לא יגיעו לגנים, עובדי הרשויות לא יענו לטלפונים, השיטור העירוני לא יפעל ואל תחכו גם להסעה לבית הספר. כל השירותים שיפסיקו לפעול מהבוקר

חודשיים אחרי השביתה הכללית שארכה שעות ספורות, המשק הישראלי שוב מושבת: ראשי הרשויות המקומיות הודיעו אמש (יום א') על שביתה כללית, מהבוקר. מה בדיוק היא תכלול? ynet עושה סדר.

 

מערכת החינוך

ממשרד החינוך נמסר כי מערכת החינוך תפעל, ובחינות הבגרות יתקיימו כסדרן. לדברי המשרד, מוסדות החינוך יאובטחו, וגני הילדים נערכו לשביתה אפשרית, כשהורים מתנדבים ימלאו את מקום הסייעות. בשלטון המקומי אמרו בתחילה כי המאבטחים כפופים לרשויות המקומיות ואמורים לא להגיע לעבודה - אך בשעות הלילה הודיעו כי הם יופיעו לעבודה כרגיל. באופן רשמי אסור לפתוח גנים ובתי ספר ללא אבטחה.

 

בעיה נוספת שתהיה מהבוקר היא היעדר הסעות לבתי ספר. במוסדות שתלמידיהם חייבים הסעה כדי להגיע אליהם תיווצר בעיה קשה. בשנים קודמות הפעילו הורים ומתנדבים הסעות כאלה, אולם את חלק מהמוסדות לא הייתה ברירה אלא לסגור. חלק מהמתנ"סים ייסגרו גם הם, ואחרים יפעלו במתכונת חלקית.

 

שירותים עירוניים

לא יהיה פינוי אשפה; עובדי הרשויות לא יענו לטלפונים, ולא תהיה קבלת קהל; הספריות עירוניות וחלק מבריכות השחייה העירוניות יהיו סגורות; לא יינתנו אישורים וטרינריים, כולל אישורים למזון מן החי, מה שאומר שאם השביתה תימשך יותר מיומיים-שלושה עלול להיווצר מחסור בבשר ובדגים בחנויות ובמסעדות.

 

ביטחון

השיטור העירוני, שבחלק מהערים החליף את המשטרה בפועל, לא יפעל. שירותי הכיבוי יפעלו במרבית הערים כרגיל מאחר שעברו לאחריות המשרד לביטחון פנים, אך בכמה ערים שבהן הכבאים הם עדיין עובדי עירייה, הם יעבדו במתכונת שבת.

 

רווחה

עובדי הרווחה לא יתנו שירותים לנזקקים.

 

ואיך נרוויח מהשביתה?

פקחים לא יתנו דו"חות חניה בכחול-לבן, ונהגים יוכלו לחנות בכחול-לבן בלא

תשלום לחברות האיזיפארק והסלופארק; יופסקו לזמן השביתה כל עבודות השיפוצים העירוניות, דבר שמשמעותו שקט לתושבים - אך גם סכנה בטיחותית; החניונים העירוניים יפעלו כרגיל, וכך גם התיאטראות העירוניים.


פורסם לראשונה 15/01/2012 21:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יפנו לכם את האשפה
צילום: ישראל מלובני
מומלצים