שתף קטע נבחר

צדק חברתי באסם: תוספת לזוטרים ולא לבכירים

האם ענקית המזון הפנימה את קולות המחאה? מועצת המנהלים החליטה כי לבעלי השכר הנמוך תינתן תוספת שכר של 5%. מקור הכסף: תוספת שתוכננה לבכירים, אך לא תינתן

מועצת המנהלים של אסם החליטה ביום ה' האחרון על מדיניות השכר של הקבוצה לשנת 2012. זאת לאחר שמנכ"ל אסם, גזי קפלן, אמר בחודש ספטמבר: "יש לי כוונה באסם, אני מקווה שזה יאושר, לבחון את הקפאת שכר הבכירים ולהעלות את רמת השכר של יתר העובדים שמרוויחים שכר יותר נמוך".

 

 

בהחלטת הדירקטוריון נקבע כי לבעלי השכר הנמוך בקבוצה תינתן, החל מחודש אפריל הקרוב, תוספת שכר של 5%. עוד נקבע כי עד לתקרה של 15,000 שקל ברוטו, יינתנו תוספות שכר בשיעורים יורדים ביחס הפוך לגובה המשכורת. הכסף יגיע מתוספות השכר שהיו מתוכננות לבכירים בחברה ולא יינתנו.

 

יו"ר מועצת המנהלים, דן פרופר, ומנכ"ל הקבוצה, גזי קפלן הודיעו כי הם מקווים שגם חברות נוספות במשק ינקטו בצעדים דומים לאור המצב הכלכלי במשק וההקצנה שחלה בפערי השכר.

 

כזכור, בוועידה הכלכלית המרכזית של "כלכליסט" בספטמבר, אמר קפלן: "זה יהיה שינוי הפירמידה ותרומה צנועה לחיזוקו של מעמד הביניים".

 

"אנו חברה שמעסיקה 4,600 עובדים",אמר, "הרי אנחנו לא יכולים תמיד להוריד מחירים, אנחנו ארגון רווחי שפועל למטרת רווח. יחד עם זאת, לנו במגזר העסקי יש אחריות לגבי מה שקורה בארץ הזאת. אני שואל את עצמי מה אני כמנכ"ל אסם יכול לעשות, ועלינו לשאול את עצמנו מה כל אחד מאיתנו יכול לעשות, לא בצורה פופוליסטית".

 

"גם שכרי מוגזם מול המציאות בחברה הישראלית. השכר הגבוה מאפיין את כל הסקטורים במשק הישראלי, אך בעיקר את סקטור הפיננסים", סיים קפלן את דבריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
קפלן: "שכרי מוגזם"
צילום: סיון פרג'
מומלצים