שתף קטע נבחר

טרור רשת: גם קבוצת הבנק הבינלאומי הותקפה

הכרזת מלחמה נגד המוסדות הפיננסים של ישראל: לאחר חברת האשראי והבורסה - הותקפו גם אתרי האינטרנט של הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל ובנק מסד. האתרים השיווקיים לא פעלו לסירוגין. גורמים בבנק העריכו: האקרים תוקפים אותנו. בכיר בבנק מתחרה: "אין לנו שמחה לאיד. האיום הולך ומתקרב, אבל אנחנו ערוכים"

לאחר חברות האשראי והבורסה לניירות ערך , הגיע תורם של הבנקים: האתרים של קבוצת הבנק הבינלאומי נמצאו היום (ב') תחת מתקפת סייבר. החל משעות הצהריים נפלו לסירוגין אתר האינטרנט של הבנק הבינלאומי ואתרי האינטרנט של בנק מסד ובנק אוצר החייל, שבבעלותו.

 

מלחמה ברשת - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

גורמים בבנק אמרו ל-ynet כי להערכתם הם נמצאים תחת מתקפת האקרים, בדומה למה שאירע הבוקר באתר הבורסה. לאחר מכן הוסיפו כי "מדובר באתר השיווקי בלבד ואילו אתר הלקוחות נקי וללא כל פגע. התקלה באתר השיווקי של הבינלאומי טופלה תוך דקות. אתר הבנק עלה ופועל כרגיל".

 

הבנקים בכוננות עליונה

בבנקים טוענים כי הם היו ערוכים לאפשרות שהמתקפה תגיע גם אליהם. "הבנקים בכוננות עליונה מאז פורסמו לראשונה פרטי כרטיסי האשראי, לפני כשבועיים", אומר ל ynet בכיר באחד הבנקים הגדולים, "חשוב שהציבור ידע שיש לנו גיבוי בשתי מערכות מחשב שנמצאות בשני אתרים נפרדים ומוגנים, המערכות הללו מוגנת במספר מעגלי אבטחה. יש לנו מערכות ניטור מאוד מתקדמות. ההוצאות הגדולות ביותר שלנו, אחרי הוצאות כוח אדם זה הוצאות המחשוב שבהן הסעיף הגדול ביותר הוא האבטחה".

 

בהתייחס לשיבושים באתר הבנק הבינלאומי אומר הבכיר בבנק המתחרה "אין לנו שום שמחה לאיד ושום כוונה להתהדר בכך שאצלנו זה לא קרה. זה רק אומר שהאיום הולך ומתקרב. מערך ההגנה מוכיח את עצמו, הפגיעה היא באתר השיווקי בלבד, אבל אתר הפעולות הוא יותר בטוח".

 

מוקדם יותר היום קבוצת האקרים פרו-פלסטינים המכנה את עצמה "סיוט" הודיעה כי הפילה את אתר האינטרנט של חברת התעופה אל-על, וכן את אתר האינטרנט של הבורסה לניירות ערך.

 

האתר של אל-על לא עלה כלל, ואתר הבורסה לניירות ערך "קרטע", והציג רק נתוני המסחר, ללא אפשרות לפעולה אחרת. בבורסה הבהירו שהמסחר עצמו מתנהל כרגיל, והמחשב המנהל אותו נפרד מהאתר. כעבור כשעה וחצי האתר חזר לפעילת רגילה.

 

מחברת אל על נמסר הבוקר בתגובה כי הם "עוקבים מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי, ונוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר".

 

דובר חמאס קרא להאקרים פרו-פלסטינים ברחבי העולם להסלים את המלחמה המקוונת ולהגביר את הפריצות למחשבים בישראל. סוכנות הידיעות "בלומברג" דיווחה כי דובר הארגון, סמי אבו זוהרי, הצהיר כי הוא מצדיע להאקרים הערבים שפרצו למערכות ממוחשבות בישראל וקרא להם להגביר את פעילותם. "חדירה לאתרים ישראליים מהווה פתיחה של חזית חדשה בהתנגדות, והתחלה של מלחמה אלקטרונית נגד הכיבוש הישראלי", הוא אמר.

 

יש לציין כי לפני 4 חודשים הותקפו אתרי האינרטנט של קבוצת בנק לאומי על ידי גורמים מוסלמים. אלו ניסו להפיל את אתר הבנק באמצעות שליחה בו־זמנית של עשרות אלפי הודעות, אולם הצליחו רק להאט את הגלישה בו. במהלך האירוע הורדה המערכת מהאוויר למשך כשעה. 


פורסם לראשונה 16/01/2012 12:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתקפה נמשכת
צילום: shutterstock
מומלצים